مقام معظم رهبری:بصیرت اجازه نمی‌دهد غبار آلودگی فتنه کسی را گمراه کند ‌
ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم چالوس و نوشهر فرمودند: بصیرت اجازه نمی‌دهد غبار آلودگی فتنه کسی را گمراه کند.


به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، مردم مومن و خونگرم نوشهر و چالوسی در زیر باران شدید پاییزی بهار پیوند مردم و رهبری را باردیگر جلوه‌گر کرد.
مردم پرشور و پرمحبت این منطقه که در زیربارش بی‌دریغ رحمت الهی که در ورزشگاه شهدای هفتم تیر چالوس و خیابان‌های اطراف چشم انتظار دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بودند، به محض دیدن ایشان با ابراز احساسات عمیق قلبی صحنه‌هایی به راستی پرشکوه و بیاد ماندنی آفریدند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار مردم مازندران و گیلان را مدافعان سرسخت جبهه حق خواندند و خاطرنشان کردند: با وجود تلاش و سرمایه‌گذاری فوق‌العاده رژیم طاغوت برای دین‌زدایی و اخلاق‌زدایی در این دو استان مردم این مناطق زیبا و سرسبز در دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و تمام حوادث 30 سال اخیر با تقدیم بیش از 21 هزار شهید پیشتاز دفاع از اسلام و انقلاب و نظام اسلامی بودند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبیین نکاتی درباره مسائل کلی کشور و انقلاب‌ بصیرت را نیاز اصلی جامعه خواندند و خاطر‌نشان کردند: بصیرت اجازه نمی‌دهد "‌غبار آلودگی فتنه " کسی را گمراه کند.
ایشان توصیه پروردگار بر پیامبر اعظم(ص) و پیروان محمدی را درباره حرکت توأم با بصیرت یادآوری کردند و افزودند: بصیرت قطب‌نمای صحیح حرکت در اوضاع اجتماعی پیچیده امروز است به گونه‌ای که اگر کسی این قطب‌نما را نداشت و نقشه‌خوانی را بلد نبود، ممکن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببیند.
رهبر انقلاب اسلامی بصیرت ملت و آگاهی جوانان را کند کننده تیغه‌های دشمن دانستند و افزودند: اگر بصیرت نباشد انسان حتی با نیت خوب ممکن است گمراه شود و در راه بد قدم بگذارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بصیرت را برای شناخت هدف، تشخیص راه صحیح رسیدن به هدف، تشخیص دشمن و موانع راه و شناخت راه‌های برطرف کننده موانع کاملا ضروری برشمردند.
علاقه و احترام ملت‌ها به نظام اسلامی و حساسیت آنها به مسائل داخلی ایران نکته دیگری بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تبیین حرکت بصیرانه در داخل کشور به آن پرداختند و آحاد مردم، جوانان، روحانیون، دانشگاهیان، حوزویان و اصحاب فرهنگ و ادب را به درک اهمیت حیاتی این مسئله و مجهز شدن هر چه بیشتر به سلاح بصیرت و آگاهی توصیه موکد کردند.
ایشان با یادآوری نگرانی ملت‌های علاقمند به اسلام و جمهوری اسلامی از برخی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری افزودند: حضور 85 درصدی ملت در این انتخابات ملت‌های مسلمان را شادمان کرد، اما وقتی دشمن برای تخریب این حضور حداکثری و پیروزی بزرگ سیاسی به شایعه افکنی، تهمت‌زنی و ایجاد اغتشاش در هر گوشه‌ای از کشور دست زد دوستداران جمهوری اسلامی نگران شدند و این واقعیت نشان‌دهنده استمرار علاقمندی به تفکر جمهوری اسلامی در جهان اسلام حتی پس از 30 سال است.
رهبر انقلاب اسلامی آمیختن حق با باطل و دشوار کردن تشخیص حق و حقیقت را شیوه دیرینه مخالفان اسلام دانستند و با یادآوری هشدار امیر مومنان در این باره افزودند: بصیرت مهم‌ترین راه مقابله با این فتنه آفرینی‌ها ست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیان یکی از معیارهای مهم تشخیص "راه و اقدام صحیح از مسیر غلط " افزودند: هر حرکتی که دشمنان خونی ملت و نظام اسلامی یعنی استکبار و صهیونیسم را خشمگین کند، حرکتی صحیح و در مسیر حق است و هر اقدام و مسیری که آنها را خوشحال و ذوق زده کند و در تبلیغات و سیاست‌هایشان بر آن تاکیدکنند، مسیری کج، غلط و زاویه‌دار است.
ایشان تاکید کردند: با این معیار یعنی عکس العمل خشمگینانه یا شادمانه بیگانگان در مقابل حوادث و رویدادها در بسیاری از موارد می‌توان اشتباهات را دریافت و جبران کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین "‌جمهوری اسلامی‌ " را در رکن نظام برشمردند و در تبیین مفهوم حقیقی جمهوریت افزودند: مشارکت و احساس مسئولیت مردم در تشکیل نظام و روی کار آوردن مسئولان از جلوه‌های جمهوریت است.
ایشان افزودند: معنای دیگر جمهوریت این است که مسئولان نظام باید از مردم و با مردم باشند، رفتارشان شبیه مردم باشد و اثری از دیکتاتوری، خوی اشرافی‌گری و بی‌اعتنایی به مردم در آنها دیده نشود.
احترام به عقاید و ارزشهای مردم و اهتمام به " حیثیت، شخصیت و هویت " ملت، بعد دیگری از جمهوریت نظام بود که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین اسلامیت نیز به استواری و اتکای پایه‌های نظام به " دین و شریعت و معنویت " اشاره و خاطرنشان کردند: در جمهوری اسلامی، ابعاد مختلف جمهوریت نیز، پشتوانه اسلامی و معنوی پیدا می‌کند و هر کاری برای آباد کردن دنیای مردم و استحکام و اعتلای نظام، پاداش الهی دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با توجه به مفهوم حقیقی جمهوریت و اسلامیت نظام، جمهوری اسلامی را نسخه‌ای بی‌نظیر پس از صدر اسلام دانستند و افزودند: دشمنی دیکتاتورها و سلطه‌گران جهانی با این نشان، مسئله‌ای طبیعی است اما نتیجه 30 سال چالش آنها با جمهوری اسلامی، پیشرفت شگفت انگیز ملت بزرگ ایران است که به فضل الهی، از این پس نیز ادامه خواهد یافت.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، دریا و جنگل را دو ثروت عظیم ملت و دو فرصت بزرگ برشمردند و افزودند: مسئولان دولتی باید ضمن جلوگیری از سوء استفاده‌های طمع‌کاران و طالبان منافع شخصی، برای بهره‌برداری بهینه او اقتصادی از این دو نعمت خدادادی، برنامه‌ریزی و تلاش کنند به گونه‌ای که در این مناطق، فقر معنا نداشته باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رعایت حریم‌های الهی و احترام به دین و اخلاق مردم را در هر گونه استفاده از " جنگل و دریا و زیبایی‌های منطقه شمال " ضروری داشتند و افزودند: تحقق این مهم نیازمند همکاری مستحکم و متقابل دولت و مردم است.
در ابتدای این دیدار آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران ضمن خیر مقدم به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: حضور پرشکوه مردم چالوس و نوشهر در این دیدار آن هم در زیر باران شدید شوق ایمان و پیوند ناگسستنی ملت با رهبری انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از دیدار صبح امروز با مردم چالوس و نوشهر و در پایان سفر دو روزه به این منطقه به تهران بازگشتند.