افشای دروغ‌پردازی العربیه درخصوص 40 هزار جاسوس ایرانی در منطقه!
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

شبکه سعودی العربیه در مصاحبه‌ای با یک جاسوس ساختگی مدعی شد که 40 هزار نفر برای ایران در منطقه جاسوسی می‌کنند.

به گزارش شبکه ایران، شبکه "العربیه" که اخیراً از سوی افکار عمومی عرب، "العبریه" نیز نام گرفته است و از بدو تاسیس، ماموریت اصلی خود را مقابله با ایران اسلامی و "ایران هراسی" قرار داده است، با شایعه‌پراکنی و تهدید جلوه دادن ایران برای کشورهای منطقه، سعی می‌کند تا افکار عمومی کشورهای عربی را نسبت به ایران منفی کند.
در تازه‌ترین پروژه ایران‌هراسی شبکه عربستانی العربیه، هفته گذشته این شبکه در مصاحبه‌ با فردی که ادعا می‌کرد از جاسوس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است فاز جدیدی را آغاز کرد.
در این مصاحبه این فرد ادعا جالبی را مطرح می‌کند که سپاه پاسداران در کشورهای حاشیه خلیج فارس بیش از 40 هزار جاسوس دارد!
بر اساس این مصاحبه، فردی که مدعی است زمانی جاسوس سپاه بود، گفت: ‏40‏ هزار جاسوس ایرانی در منطقه خلیج فارس به جاسوسی مشغولند و گفته می‌شود که حدود ‏3‏ هزار نفر از آن‌ها در کویت، مستقرند‏.‏  ‏ 
وی در مصاحبه با شبکه العربیه اظهار داشت: این جاسوس‌ها در قالب گروه‌های پنج نفری فعالیت می‌کنند و "هیچ یک هم از وجود و یا ماموریت دیگری خبر ندارند"‏.‏
به گفته وی، درحالی که شماری از این جاسوس‌ها برای ماموریت‌های کوتاه مدت و موقت، پول دریافت می‌کنند، مابقی آن‌ها کارمندان تمام وقت شاخه ویژه این بخش از نیروی نظامی (سپاه) ایران هستند‏.
‏کذب بودن ادعای این رسانه سعودی با جاسوس ساختگی خود زمانی روشن می‌شود که به نقل از وی می‌گوید: هیچ کدام از این جاسوس‌ها از وجود و ماموریت یکدیگر خبری ندارند. العربیه در دروغ‌پردازی خود به این نکته توجه نکرده که در این صورت، چطور یک جاسوس از تعداد دقیق و نوع ماموریت دیگر جاسوسانی که از وجود یکدیگر خبر ندارند، گزارش داده است. 
جاسوس ساختگی در ادامه مدعی شده که پس از پایان ماموریتش، مسئولان ایرانی حدود پنج سال او را زیر نظر داشتند تا سرانجام توانست به کشوری دیگر فرار کرد‏. وی در این خصوص توضیحی نداد که با این حجم از جاسوسان و نیروهای امنیتی ایرانی در دیگر کشورها، وی چطور تاکنون توانسته است از دست این ده‌ها هزار نیرو در امان بماند و دستگیر نشود.
شبکه العربیه در حوادث پس از انتخابات ایران نیز با وارونه جلوه دادن حوادث و بزرگنمایی تظاهرات، اطلاعات غلطی به مخاطبان عرب مخابره کرد. به گونه‌ای که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود با اشاره به عملکرد العربیه در حوادث پس از انتخابات ایران می‌گوید: اگر کسی چند دقیقه در مقابل شبکه‎هایی مثل العربیه می‎نشست فکر می‎کرد اوضاع ایران به قدری متشنج است که طی روزهای آینده این کشور از هم فرو می‌پاشد.
این رسانه ضدایرانی که پیش از این، تبلیغات گسترده‌ای برای جا انداختن واژه جعلی خلیج عربی کرده بود، اخیراً در گزارشی درباره نزدیک بودن روستای ابیانه به تاسیسات هسته‌ای نطنز، برای تاریخ این "روستای زیبای تاریخی" ابراز نگرانی کرده بود!