آوایی: برخی متهمانان حوادث اخیر تقاضای تجدید نظر دارند
ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی
رییس دادگستری استان تهران گفت: برخی متهمانان دادگاههای اخیر که حکم آنها صادر شده است ، تقاضای تجدید نظر کردند.

به گزارش خبرنگار حقوقی - قضایی ایرنا ، "سید علیرضا آوایی" روز چهارشنبه در حاشیه جلسه معارفه رییس جدید دادگاههای انقلاب تهران،با اشاره به خبری که اخیرا در مورد حکم 20 نفر از متهمان دادگاههای اخیر منتشر شده است، به خبرنگاران گفت: بعضی از این افراد تاکنون تقاضای تجدید نظر کردند و پرونده هایشان برای ارجاع به دادگاههای تجدید نظرداده خواهد شد.
آوایی توضیح داد: اگر آرا اینها تایید شود، آنهایی که محکوم به حبس شدند، طبعا باید تحمل حبس شان را بکشند، اگر احیانا دادگاه تجدید نظر تصمیم دیگری بگیرد وبه نتیجه برسد که مثلا تایید یا تعلیق کند، تحفیف در مجازات بدهد ، وضعیت فرق خواهد کرد.
رییس دادگستری استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا روند دادگاه متهمان حوادث پس از انتخابات علنی خواهدبود؟ گفت: در دادگاهها اصل بر علنی بودنشان است ، مگر خود رییس دادگاه به مصالحی که دلایل آن را اعلام کند ، دادگاه غیر علنی برگزار کند.
آوایی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری "آیا برخی مقام های قضایی در مسئله بازداشتگاه کهریزک در مظان اتهام هستند؟" گفت: من هم امروز در این جلسه شنیدم، هنوز خبر مستندی ندارم و دیروز هم تا اخر وقت در دادگستری حضور نداشتم.