مشاور رئیس جمهور :شکست خوردگان جنگ نرم امروز متقاضی طرح آشتی ملی شده اند
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران گفت: اصلاح طلبان زمانی که در انتخابات شکست خوردند، در جامعه فتنه ایجاد کردند؛ اما پروژه جنگ نرم آنها به شکست انجامید هم اکنون با طرح آشتی ملی متقاضی حضور در عرصه سیاسی جامعه هستند.


مجتبی رحماندوست در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: اصولگرایان با پیروزی در انتخابات و با کسب اکثریت آرا عملا وحدت ملی که گروه‌های اصلاح‌طلب به تازگی آن را مطرح کرده‌اند، ایجاد کردند.
وی افزود: زمانی که اکثریتی از مردم به یک کاندیدا رأی بدهند، به طور طبیعی آن اکثریت با رای خود وحدت ملی را به وجود می‌آورند.
مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران ابراز داشت: اصلاح طلبان زمانی که در انتخابات شکست خوردند، در جامعه فتنه ایجاد کردند تا بتوانند به خواسته‌های خود دست یابند؛ اما پروژه جنگ نرم آنها به شکست انجامید هم اکنون با طرح آشتی ملی متقاضی حضور در عرصه سیاسی جامعه هستند.
رحماندوست در ادامه تصریح کرد: گرو‌ه‌های دوم خردادی اگر بخواهند در عرصه سیاسی ایران حضور یابند، باید حداقل به شکل اقلیت در انتخابات رأی بیاورند و اکثریت پیروز بپذیرد و وحدت در جامعه شکل دهند.
رحماندوست اظهار داشت: مبنای وحدت مانند سایر کشورهای جهان، قانون اساسی است که در کشور ایران با ولایت فقیه همسو شده است و اگر غیر از این دو مورد بخواهد مبنای وحدت قرار بگیرد، ملاک‌ کشورهای غربی برای وحدت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی که هیچگاه حاضر نبودند پیشرفت ملت ایران را ببینند، در حال حاضر چه شده است که حامی مردم ایران شده‌اند و جنبش سبز را برای مقابله با نظام همراهی می‌کنند.
این کارشناس مسائل سیاسی ابراز داشت: اگر گروه‌های اصلاح‌طلب به اصل ولایت فقیه و قانون اساسی احترام بگذارند، می‌توانند در شرایط امروز که وحدت در کشور وجود دارد، جایگاهی برای خود پیدا کنند تا بتوانند در عرصه سیاسی جامعه حضور یابند.
وی در پایان گفت: طرح برون رفت از بحران و تشکیل گروه‌های وحدت ملی ، یک بحث انحرافی است؛ که دستاویز گروه‌های اصلاح‌طلب برای سهم‌خواهی از نظام شده است.