حجت‌الاسلام اژه‌ای: اقدامات گروهی غافل و قانون شکن دشمنان نظام را به طمع انداخت
ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: اقدامات گروهی از قانون‌شکنان و غافلان دشمنان انقلاب اسلامی را در یک صف واحد به میدان مقابله با نظام اسلامی کشاند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران وسرپرست ناحیه 20 دادسرا طی سخنانی گفت: همانگونه که بسیاری از مردم اطلاع دارند دادسرا و دادگاه انقلاب پس از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی تاکنون کارنامه بسیار درخشانی درجهت حفاظت از انقلاب و مقابله با دشمنان و ضد انقلاب داشته که حقیقتا وقتی به این کارنامه نگاه می‌کنیم، به خود می‌بالیم.
وی افزود:‌اگر گفته شود که در جهت پاسداری از انقلاب و دشمنان قسم خورده نظام دادگاه‌های انقلاب بی‌بدیل هستند شاید مبالغه نباشد.
دادستان کل کشور تصریح کرد: وقتی نگاه می‌کنیم کسانی در این دادگاه‌ها مشغول به کار بودند که شخصیت و زندگی آنها نیز حتی نشان از بی‌بدیل بودن این دادگاه‌ها دارد.
اژه‌ای ادامه داد: تعداد زیادی از اعضا و کارکنان این دادگاه، شهید،معلول و جانباز شدند که این آمار،‌آمار بسیار بالایی می‌باشد که از این خیل عظیم می‌توان به شهدایی همچون آیت‌الله بهشتی، قدوسی، لاجوردی و کچویی و ده‌ها شهید و مجروح دیگر اشاره کرد.
وی با بیان اینکه دادگاه انقلاب از ابتدای انقلاب تا امروز و البته از این به بعد نام وعملش آرامش بخش دل‌ها و ولایتمداران بوده و خواهد بود،‌تاکید کرد: این دادگاه‌های انقلاب لرزه به اندام دشمنان انداخته و از همان اوایل انقلاب بسیاری تلاش کردند تا نامی از این نهاد نباشد چرا که نام و عمل این دادگاه‌ها بازدارنده دشمنان انقلاب بوده است و به امید خداوند باید این موضوع ادامه دار باشد.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد:‌ دشمنان نظام و انقلاب باید از نام و عمل دادگاه انقلاب همیشه در هراس باشند،‌عمل و اقدام ما باید به گونه‌ای باشد که بازدارنده دشمنان بوده و باعث شود که آنان همیشه در هراس باشند و البته قانونمداران و کسانی که دل به این نظام و انقلاب می‌سوزانند نیز، نسبت به وجود این دادگاه‌ها احساس آرامش کنند.
اژه‌ای ادامه داد: کسانی که نمی‌خواهند با تجاوز به حقوق مردم پا روی خون شهدا بگذارند، همانها باید دلگرم از دادگاه و دادسرای انقلاب بوده و باشند.
وی در بیان مشکلات گذشته کارکنان این دادگاه‌ها تصریح کرد: در گذشته هر آن امکان داشت که قضات و کارکنان دادگاه‌های انقلاب در مسیر رفت و آمد یا حتی در اتاق کار مورد اصابت گلوله‌ای از گلوله‌های دشمن قرار گیرد اما با این وجود هرگز کارکنان و قضات این دادگاه‌ها خم به ابروی خود نیاوردند.
دادستان کل کشور افزود: در گذشته بارها دشمنان سرویس‌های حمل و نقل کارکنان این دادگاه‌ را با نارنجک و رگبار به گلوله می‌بستند به طوریکه کمتر قاضی و کارمندی پیدا می‌شد که زمان خروج از منزل امید به بازگشت داشته باشد.
محسنی‌اژه‌ای افزود: ما در حالی که امروز در سال 88 قرار داریم ولی همچنان در حال مبارزه با دشمن هستیم چرا که مبارزه ما تمام نشده وانقلاب به پایان نرسیده لذا در جنگ و مبارزه قرار داریم.
وی ادامه داد: امروز همان دشمنان قسم خورده‌ای که ده ها نفر را در تهران ترور می‌کردند ما همچنان با آنها مواجه هستیم و متاسفانه با اقداماتی که در ماه‌های اخیر توسط افرادی قانون‌شکن، متجاوز به حقوق مردم و یا احیانا غافل انجام شد، همان کسانی که از تعرض به نظام ناامید شده بودند و احساس می کردند نمی‌توانند درمقابل این جوانان بایستند به طمع افتادند.
دادستان کل کشور تاکید کرد: منافقان در حالی که تلاش می‌کردند خود را حداقل در ظاهر از تروریست‌بودن تبرئه کند و خود را از لیست تروریست‌های کشورهای غربی خارج کنند در جریان حوادث اخیر به عوامل خود دستور دادند که در صفوف و تجمعات غیرقانونی قانون‌شکنان حضور داشته و شروع به آسیب زدن کنند.
اژه‌ای در ادامه اظهار داشت: کار به جایی رسید که حتی چریک‌های فدایی خلق و کوموله‌ها هم به میدان آمدند، منفعت‌طلبان و کسانی که دنباله‌رو پهلوی‌ها هستند و امروز جیره‌خوار آمریکا شدند دست به دست دیگر مخالفان دادند و در یک صف قرار گرفته و دشمنان اصلی ما یعنی آمریکا و انگلیس را به طمع نسبت به کشورمان انداختند.