رئیس‌جمهور:مذاکرات ژنو ظرفیت مناسبی برای حل مسائل جهانی است
ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور مذاکرات ایران با 1+5 را مثبت دانست و آن را یک گام به جلو و بازشدن دریچه‌ای بر روی طرفین مذاکره دانست.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پس از جلسه امروز هیات‌وزیران در جمع خبرنگاران گفت: نگاه ما به مذاکرات ژنو مثبت بود و تاکید داشتیم این مذاکرات می‌تواند ظرفیت و فرصت مناسبی برای شکل‌دادن همکاری جمعی در جهت حل انسانی مسائلی جهانی باشد.
وی افزود: همکاران ما با این نگاه وارد مذاکره شدند و قرار بود مذاکرات حول محورهای بسته پیشنهادی باشد که خوشبختانه این اتفاق افتاد و نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا و سایر اعضای 1+5 در چار‌چوب تعیین شده گفتگو و توافق کردند این گفتگوها ادامه یابد.
رئیس‌جمهور گفت: نشست ژنو در مجموع گام مثبت به جلو بود که دریچه‌ای جدیدی بر روی 7 کشور گشود و امید است در تداوم این مسیر همکاری جمعی در کل جهان برای حل مشکلات اساسی به وجود آید.
احمدی‌نژاد افزود: همه کسانی که در این مذاکرات شرکت می‌کنند باید با نگاه جدیدی به مسائل جهانی گفتگو کنند و امیدواریم تغییری که گفته شد در عرصه عمل تحقق یابد تا شاهد نتایج مثبتی باشیم.
رئیس جمهور در خصوص مذاکرات سعید جلیلی با معاون وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه مذاکرات ژنو نیز اظهار داشت: ایران آمادگی دارد با هر کس که تمایل داشته باشد گفتگو کند و فرقی نمی‌کند این طرف گفتگو چه کسی باشد و ما جزء رژیم صهیونیستی برای تعامل خود با دنیا حد و مرزی نداریم.