معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت: تحریم بنزین ، تهدیدی برای ایران نیست
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس : معاون امور سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد ، ایران می تواند در برابر هر گونه اعمال تحریم صادرات بنزین از سوی آمریکا مقاومت کرده و بنزین مورد نیاز خود را تامین کند .


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الله غنیمی فرد در گفت و گو با بلومبرگ تصریح کرد ، ایران می تواند در صورت روبرو شدن با تحریم ، بنزین مورد نیاز خود را از ذخایر انبار شده و یا سایر شرکتهای تولید کننده بنزین تهیه و تامین کند .
وی افزود ، اگر به هر دلیلی با کمبود بنزین روبرو شویم ، از یک منطقه به منطقه دیگر و از یک پالایشگاه به پالایشگاه دیگر حرکت خواهیم کرد . پس از گذشت سی سال فعالیت در بازار نفت ، انجام این کار خیلی آسان و ساده خواهد بود .
غنیمی فرد گفت: اگر برخی از عرضه کنندگان بنزین به علت فشارهای خارجی نتوانند بنزین مورد نیاز ما را تامین کنند ، ما سراغ سایر شرکتهایی خواهیم رفت که ما با کار می کنند و رابطه تجاری با آنها داریم .
ایران چهارمین تولید کننده بزرگ نفت خام جهان به شمار می رود که حدود یک سوم بنزین مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند . دولت امریکا قصد دارد با اعمال فشار بر کشورهای صادر کننده بنزین به ایران ، برنامه هسته ای تهران را متوقف کند .