عاملان رفتارهای خلاف منافع ملی در وحدت ملی جایی ندارند
ساعت ۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه هر طرحی در جهت وحدت ملی بدون محوریت رهبری به بن بست می‌رسد، گفت:کسانی که با رفتارهای خلاف منافع ملی مردم را ناراضی کردند، در طرح وحدت جایی ندارند.


محمد‌علی شایسته‌نیا عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی درخصوص لزوم حفظ وحدت در جامعه و مقابله با تفرقه افکنی‌ها، اظهار داشت: وحدت عامل پیروزی انقلاب اسلامی شد و استمرار انقلاب نیز بستگی به حفظ وحدت ملی دارد.
وی با بیان اینکه حفظ وحدت مبانی مشخصی مبنی بر احترام به منافع ملی و حرکت در مسیر خواستگاه مردم است و این مبانی با رعایت قانون و حول محور ولایت فقیه اجرائی خواهد شد، افزود: در طرح وحدت ملی باید به تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری توجه شود.
شایسته‌نیا با اشاره به مطرح شدن طرح‌های متفاوت با هدف وحدت ملی، ادامه داد: کسانی که جز طراحان این طرح هستند علاوه بر اینکه باید مبانی وحدت را رعایت کنند، نباید خودشان جز آن‌دسته از افرادی باشند که با رفتار گذشته خود، مردم را ناراضی کرده بودند.
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه طراحان طرح وحدت ملی اگر در مواضع خود بعد از انتخابات رفتاری بر خلاف منافع ملی داشته‌اند، باید رفتار و مواضع خود را تغییر دهند تا مردم در مقابل طرح آنها واکنش منفی نشان ندهند.
شایسته نیا با بیان اینکه ولایت فقیه خواسته عموم ملت ایران است و هرگونه طرحی در جهت وحدت ملی، باید با محوریت رهبری باشد تا به بن بست نرسد، خاطر نشان کرد: بدون محوریت رهبری در طرح‌ وحدت ملی، طراحان این طرح نمی‌تواند اعتماد ملی را کسب کنند.