بیانیه 220 نماینده‌ مجلس در محکومیت رژیم‌صهیونیستی و هتک حرمت مسجد‌الاقصی
ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: 220 نفر از نمایندگان مجلس طی بیانیه‌ای اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در هتک حرمت مسجد‌الاقصی را محکوم کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس پیش از پایان جلسه علنی امروز چهارشنبه بیانیه 220 نفر از نمایندگان مجلس در محکومیت اقدامات تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی در هتک حرمت مسجد‌الاقصی را قرائت کرد.
وی افزود: با توجه به حوادث روزهای اخیر در شهر قدس و تلاش افراطیون صهیونیست برای هتک حرمت مسجد‌الاقصی با حمایت نیروهای انتظامی رژیم صهیونیستی که منجر به مجروح شدن بیش از 40 نفر از فلسطینیان شد، نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای این اقدامات را محکوم کردند.
متن بیانیه مذکور به شرح زیر است:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران ضمن ابراز نگرانی و محکومیت شدید اقدامات افراطیون صهیونیست و نیروهای نظامی این رژیم در تعرض و هتک حرمت به اماکن مقدس قدس و مسجد‌الاقصی و حمله به نمازگزاران بی‌دفاع فلسطینی هشدار می‌دهیم که چنین اقدامات غیرقانونی و تحریک‌آمیز از سوی صهیونیست‌ها عواقب سویی در پی خواهد داشت.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین ضمن ابراز تأسف از عدم جدیدیت کشورهای اسلامی و عربی برای برخورد قاطع با رژیم صهیونیستی خواهان تشکیل فوری نشست بین‌المجالس اسلامی و اتحادیه بین‌المللی پارلمان‌ها برای مقابله با زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی شده و از شخصیت‌های مهم سیاسی و فکری خواستاریم با اتهامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی برخورد جدی کند.
در این راستا از شخصیت‌های مهم دینی و فکری جهان اسلام خواهانیم ضمن محکومیت و مقابله با اقدامات هدفمند رژیم صهیونیستی در از بین بردن مقدسات اسلامی و تخریب قبله نخست مسلمین، عواقب سوء اقدامات غیرقانونی و تحریک صهیونیستی را برای افکار عمومی جهان و ملت‌های مسلمان منطقه روشن کنند.