قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین: تفاهم ملی باید در چارچوب نظرات رهبری باشد
ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در نشست هفتگی جمعیت حامیان انقلاب اسلامی با تاکید بر ضرورت فصل الخطاب بودن سخنان رهبری گفت: راهکار تفاهم و وحدت باید در چارچوب نظرات رهبری قرار بگیرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، امیری دیروز در نشست هفتگی جمعیت حامیان انقلاب اسلامی با اشاره به تحولات بعد از انتخابات بر وحدت جریان اصولگرایی تاکید کرد.
وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در چند روز اخیر برای نشان دادن تفرقه بین جریان اصولگرایی بخصوص در قضیه انتخاب رئیس فراکسیون اصولگرایی گفت: همانطور که دیدیم با رای قاطع فراکسیون به ریاست لاریجانی، شایعه وجود اختلافات بی‌معنا بود.
امیری تاکید کرد: اصولگرای واقعی باید به دنبال حفظ نظام و منافع آن باشد و برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی فروگذار نکند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح‌هایی موسوم به برون رفت از وضعیت فعلی و تفاهم ملی گفت: راهکارهای این چنینی باید در چارچوب نظرات رهبری قرار بگیرد.
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین افزود: وحدت اساسی‌ترین موضوعی بود که امام راحل همواره بر آن تاکید داشتند و پیروزی انقلاب اسلامی ایران مدیون وحدت بوده است.
وی با بیان دیدگاه‌های امام خمینی (ره) و ادعای بسیاری از سیاسیون بر حرکت در راه امام (ره) گفت: امام راحل بر پشتیبانی از ولایت فقیه تاکید داشته‌اند؛ بر همین اساس کسانی که از ولایت فقیه پشتیبانی نمی‌کنند، نمی‌توانند خود را در راه امام بدانند.
امیری همچنین به مذاکرات ژنو و مطرح شدن بحث رابطه با آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: در این مساله باید نگاه‌ها به سخنان رهبری باشد.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در ضرورت وجود دو ویژگی اصلی در اعضای کابینه دهم گفت: مقام معظم رهبری بر دو معیار تدین و انقلابی بودن تاکید کرده بودند.
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین افزود: کارآمدی یک مبحث نسبی است که ممکن است من فردی را کارآمد بدانم و دیگری نداند.
در این نشست با توجه به عدم حضور نقوی، نماینده مردم ورامین، سید کاظم موسوی، نماینده مردم اردبیل در مجلس که به عنوان سخنگوی جمعیت حامیان ولایت انتخاب شده است، سخنرانی کرد.
موسوی با اشاره به حدیثی از پیغمبر (ص) درباره نماز، زکات، حج، روزه و ولایت به عنوان پنج پایه اسلام گفت: پیغمبر در ادامه این حدیث ولایت را مهمتر از بقیه دانستند.
وی افزود: پیغمبر فرمودند اگر ولایت نباشد دیگر پایه‌ها هم نخواهد بود.
نماینده مردم اردبیل در مجلس با اشاره به ضرورت ولایتمداری و حرکت مجلس در سمت و سوی ولایت بر وحدت و انسجام تاکید کرد و گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از حرکت‌های مجلس در راستای خواسته‌های رهبری است.
وی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن طرح تحول اقتصادی گفت: هدف از این طرح کاهش فقر، کم کردن فاصله طبقاتی و ایجاد توازن و تعادل در کشور است.