أکید فرمانده نیروی انتظامی تعرض به متهمان در کهریزک هرگز به اثبات نرسید
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی گفت: در کهریزک به کسی تجاوز نشد و این موضوع هرگز به اثبات نرسید اما چند نفری اقدامات زشتی را انجام دادند که نباید بزرگ‌نمایی می‌شد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سردار سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته ناجا گفت: فرمانده نیروی انتظامی گفت: در حادثه کهریزک که شاید یک اپسیلون در مقابل خدمات ناجا باشد تمام خدمات ناجا تحت‌الشعاع قرار گرفت و این حادثه هر چند کوچک، مناسب پلیس نیست.
سردار احمدی‌مقدم گفت: اصلاح رفتار پلیس هنوز به استاندارد لازم نرسیده است شاید برخی ناراحت شوند که اقدام چند پلیس در گوشه‌ای نباید به حساب همه گذاشته شود اما ما باید خودمان مطالبه کنیم تا اگر اجحافی در ناجا اتفاق افتاد به سرعت رفع شود و دیگر شاهد این تخلفات نباشیم.
وی اظهار داشت: منطق پلیس نظم است و دستورات و مقررات باید در سازمان جاری باشد در غیر این صورت سازمان شایستگی لازم برای اجرای نظم و قانون در جامعه را ندارد.
فرمانده ناجا گفت: از نارسایی‌ها نباید خوشحال باشیم و باید قاطعانه با آن برخورد شود برخی نارسایی‌ها نباید به حساب صدها هزار نیروی خدوم پلیس گذاشته شود.
احمدی‌مقدم تأکید کرد: به دنبال کم‌اهمیت جلوه دادن موضوع کهریزک نیستیم این موضوع اتفاق خیلی بدی بود.
سردار احمدی‌مقدم‌ گفت: در برنامه پنجم پلیس به دنبال استانداردسازی رفتار کارکنان است و این استاندارد سازی نباید فقط در ظاهر باشد بلکه باید در خفا نیز رفتار مناسب داشته باشیم.
وی اظهار داشت: سیستم‌های نظارتی مجموعه ناجا باید تقویت شود و با تخلفات احتمالی مأموران پلیس برخورد قانونی صورت گیرد.
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: بنده مسئول این سازمان هستم و باید پیشگام در برخورد با این حوادث باشیم باید یاد بگیریم در جبران نارسایی‌ها و عذرخواهی پیشقدم باشیم.
‌فرمانده ناجا به حوادث پس از انتخابات اشاره کرد و افزود: 700 نفر بابت حوادث پس از انتخابات با 197 تماس گرفته و شکایت کردند.
وی اظهار داشت: از اغلب این افراد دلجویی کردیم اما باید آستانه تحمل پلیس بالا برود هدف اغتشاشگران به هم ریختن تمرکز پلیس و دعوت به بی‌قانونی است.
سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: نباید زحمات پلیس تحت‌الشعاع برخی کژ‌رفتاری‌ها و تخلفات قرار گیرد.
فرمانده ناجا گفت: هفته ناجا فرصتی است برای ارتباط با مردم و استفاده از نظرات مفید آنان، پلیس باید تلاش مضاعفی را برای منعکس کردن خدمات خود انجام دهد.
وی اظهار داشت: باید در هفته ناجا علاوه بر زحمات، خدمات نوعی که در ناجا به کار گرفته می‌شود معرفی شوند تا مردم با این خدمات بیش‌تر آشنا شوند.
سردار احمدی‌مقدم با اعلام شعار هفته ناجا افزود: در سال پایانی برنامه چهارم انضباط و امنیت همچنان در دستور کار قرار دارد و کار ویژه پلیس محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت: برقراری نظم و انضباط اجتماعی، نهادینه کردن اجرای قانون، ایجاد امنیت مطلوب و مردمی کار ویژه پلیس است.
فرمانده ناجا اعلام کرد: نتیجه اقدامات و خدمات پلیس در سرمایه اجتماعی متبلور است اگر مردم از اقدامات پلیس نتیجه ملموسی را نبینند این خدمات و اقدامات ارزشی ندارد اقدامات پلیس باید پاسخ به نیازهای مردم و جامعه باشد.
سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: سرمایه اجتماعی مورد تأکید پلیس قرار دارد و مجرمان باید با دیدن پلیس احساس ترس کنند و در کنار آن مردم نیز با دیدن پلیس باید احساس امنیت کنند. سرمایه اجتماعی معنایش همین است.
وی اظهار داشت: اگر برای نهادینه کردن نظم با مقاومت اجتماعی مواجه شویم اقدامات پلیس نتیجه نخواهد داد اما با داشتن سرمایه اجتماعی شاهد همراهی و همدلی مردم خواهیم بود طرح انضباط اجتماعی موجب تغییر در زندگی مردم شد اما شهروندان این تغییرات را به دلیل نظم پذیری و انضباط بخشی در جامعه پذیرفتند و همراهی کردند این اعتماد عمومی برای پلیس بسیار ارزشمند است.
فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: گشت ارشاد تعطیل نشده که بخواهیم مجدد برای شروع آن اقدامی بکنیم.‌
وی گفت: در سال‌های گذشته مأموران پلیس راهور در اجرای قوانین سخت‌گیری‌هایی می‌کردند و هنگام توقیف خودروها و حمل آن به پارکینگ موجب آسیب به اموال شهروندان می‌شدند که دستور دادیم این مسئله ضابطه‌مند شود.

توقیف خودروها ضابطه‌مند می‌‌شود

فرمانده ناجا گفت: پلیس نباید به هر بهانه‌ای خودرو را متوقف کند و برای شهروندان ایجاد مشکل شود.
وی اظهار داشت: توفیقات زیادی در سال‌های گذشته توسط ناجا به دست آمده و سطح اعتماد مردم به ناجا بالاست هر چند نارسائی‌هایی هم وجود دارد.
سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: پلیس برای رفع نارسایی‌ها عزم جدی دارد هر چند نمرات خوبی را کسب کرده‌ایم اما از شرایط رازی نیستم. ‌

کاهش 700 نفری تلفات جاده‌ای

فرمانده ناجا به موفقیت‌ها در حوزه راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و افزود: همراهی جامعه باعث شد تا مأموریت‌هایمان را در حوزه راهور به پیش ببریم باید به دنبال تغییر رفتار جامعه باشیم و از افزایش حضور فیزیکی پلیس خودداری کنیم.
سردار احمدی‌مقدم گفت: در 5 ماه گذشته طبق اعلام پزشکی قانونی 700 نفر کاهش کشته در تصادفات داشته‌ایم، کاهش تلفات کشته‌ها در جاده‌ها امری شدنی است.
وی اظهار داشت: این روند باید توسعه یافته و باید تا پایان سال 10 درصد کاهش یابد.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: در عرصه مبارزه با مواد مخدر 300 میلیارد تومان در مرزهای شرقی هزینه کردیم و به لحاظ تجهیزات و ساختمان اقدامات مؤثری را انجام دادیم.

* کشف روزانه 2 تن مواد مخدر در مرزها

سردار احمدی مقدم اعلام کرد در 6 ماه گذشته روزانه 2 تن مواد مخدر در مرزها توسط پلیس کشف شده که در مجموع 306 تن مواد مخدر کشف کرده‌ایم.
وی اظهار داشت: 200 هزار معتاد تحت درمان متادون قرار گرفته‌اند و پلیس درمان مدار شده‌ است.
وی اظهار داشت: وقتی قداره‌‌بندی و باج‌گیری تمام شده دیگر نیازی به طرح امنیت اجتماعی نداریم.
سردار احمدی‌ مقدم گفت: دستگیری اراذل و اوباش امسال 66 درصد افزایش داشته و آمارها نشان می‌دهد امسال در قتل نیز 7 درصد کاهش داشتیم.
وی اظهار داشت: امارها از کاهش 12 درصدی گروگانگیری و آدم‌ربایی و کاهش 10 درصدی کشف بانک‌های مفاسد اجتماعی حکایت دارد و جامعه رو به صلاح و بهبودی است.
فرمانده ناجا گفت: می‌پرسند گشت ارشاد تعطیل شده و چه شد وقتی شرایط بهتر شده نیازی به این گشت‌ها نیست و تصمیم گرفته‌ایم هر استان متناسب با نیازها طرح‌ها امنیت اجتماعی را اجرا کند.
سردار احمدی مقدم تاکید کرد: گشت ارشاد تعطیل نشده که بخواهد مجددا شروع شود اقداماتمان نامحسوس شده و هدفمند‌تر برنامه‌ها را اجرا می‌کنیم همراهی مردم در اجرای این طرح بسیار مناسب بود.
وی اظهار داشت: همکاری جوانان پسر در اجرای طرح امنیت اجتماعی بسیار مناسب است و دیگر شرایط گذشته را نداریم.

* ارائه روزانه 60 هزار خدمات الکترونیکی پلیس

سردار احمدی‌مقدم افزود: در حوزه فن‌‌آوری‌های جدید پلیس 300 میلیارد تومان هزینه کرده است، فرمانده ناجا اعلام کرد: در سال جاری 18 میلیون خدمات الکترونیکی ارائه کرده‌ایم که معادل روزانه 60 هزار خدمات الکترونیکی است.
وی اظهار داشت: 60 هزار تماس با 110 برقرار می‌شود که از رفت و آمد 100 هزار نفر به ادارات پلیس جلوگیری کردیم.
وی اظهار داشت: 20 هزار خودروی جدید در ناجا جایگزین شده و 2 میلیون مترمربع ساختمان نیز احداث شده است ساختمان‌های ناجا باید به 5 میلیون مترمربع برسد.
وی اظهار داشت: هزار و 100 میلیارد تومان که برای سازمان فن‌آوری و اطلاعات پلیس تخصیص داده‌ایم.
فرمانده ناجا تاکید کرد: در برنامه پنجم تقویت سرمایه اجتماعی و تقویت بعد اجتماعی مورد توجه پلیس قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: استفاده از تکنولوژی و فن‌آوری نیز در برنامه پنجم دنبال خواهد شد و باید اصطکاک پلیس با مردم به کم‌ترین حد خود برسد.
سردار احمدی مقدم گفت: آموزش و پژوهش از دیگر برنامه‌های پلیس در برنامه پنجم است که باید به صورت جهادی دنبال شود.
وی اظهار داشت: باید به سطحی برسیم که با پلیس‌های برتر در دنیا رقابت کنیم، پلیس این پتانسیل را دارد و نیروی انسانی جوان و هوشمندی را نیز به استخدام خود در آورده است.
فرمانده ناجا تأکید کرد: 40 تا 50 درصد از نیروهای پلیس نوسازی و جوان شده‌اند و کارکنان ارشد نیز آموزش‌های لازم را کسب کرده‌اند.
سردار احمدی‌مقدم گفت: با همراهی مردم با پلیس می‌توان ناجا را به جایگاه شایسته‌ای رساند.