حدادعادل:دشمنان اسلام می‌خواهند شعله جمهوری اسلامی را خاموش کنند
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: غلامعلی حداد عادل با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: اهمیت حوادث نشان داد که ریشه و کانون جهان اسلام جمهوری اسلامی ایران است.دشمنان اسلام با تمام توان می‌خواهند شعله جمهوری اسلامی را خاموش کنند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ابراهیم جعفری رئیس حزب اصلاح ملی و نخست وزیر سابق عراق با غلامعلی حداد عادل نماینده تهران و رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی دیدار و گفتگو کرد.
حداد عادل در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات و مراودات تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت ایران و عراق اظهار داشت: عمق پیوند‌های دوستی و برادرانه دو کشور مناسبات فیمابین را از هرگونه آسیب و خدشه دشمنان مشترک مصون ساخته است.
وی نقش مجالس را در تسهیل و گسترش روابط دو کشور بسیار مهم و ارزنده خواند و افزود: باید از ظرفیت‌های بالای روابط پارلمانی برای تحکیم و توسعه هرچه بیشتر روابط دوستانه دو کشور در تمامی عرصه‌ها بهره برد.
حداد عادل با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت از استقلال و پیشرفت همه جانبه ملت عراق است تصریح کرد: حفظ استقلال و تمامیت ارضی، تثبیت روند حاکمیت ملی و خروج اشغالگران از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و جدایی، قومی، مذهبی عراق به لزوم هوشیاری در این رهبران دینی، سیاسی این کشور برای تقویت وحدت و انسجام ملی تأکید کرد.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تعمیق و ارتقای مناسبات همه جانبه با عراق مورد تأکید قرار داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اشاره و تصریح کرد: اهمیت حوادث نشان داد که ریشه و کانون جهان اسلام جمهوری اسلامی ایران است و دشمنان اسلام با تمام توان می‌خواهند این شعله را خاموش کنند.
بر اساس این گزارش ابراهیم جعفری رئیس حزب اصلاح ملی عراق نیز در این دیدار توسعه و تحکیم روابط دوستانه دو کشور را از اهمیت فراوانی برخوردار دانست و گفت که روابط برادرانه فیمابین الگوی مناسبی برای کشورهای منطقه است و در همین زمینه نقش مراودات فرهنگی و دینی دو کشور را بسیار با اهمیت خواند و بر ضرورت گسترش روابط فرهنگی و دانشگاهی میان دو کشور تأکید کرد.
وی ‌همچنین با اشاره به تجارب ارزنده جمهوری اسلامی ایران در بخش مختلف پارلمانی، اجرایی و قضایی خواستار انتقال این تجارب به کشور عراق شد.
رئیس حزب اصلاح ملی عراق در پایان سیاست اصولی ایران در تثبیت روند حاکمیت ملی و آرامش در عراق را بسیار مؤثر دانست.