اسراییل الیوم: اسراییل با مبادله شالیت به هر بهایی موافق است
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

 

روزنامه صهیونیستی اسراییل الیوم نوشت: به نظر می‌رسد بسیاری از وزرای کابینه بنیامین نتانیاهو با آزادسازی صدها فلسطینی در قبال آزادی شالیت موافقند.

به گزارش شبکه ایران، پس از آنکه منابع امنیتی رژیم صهیونیستی پس از ده‌ها بار بازبینی نوار ویدیویی گلعاد شالیت هیچ سرنخی از محل مخفی کردن وی به دست نیاوردند، مقامات اسراییلی با اذعان به شکست امنیتی درمقابل حماس، اعلام کردند که برای آزادی وی هر بهایی را پرداخت خواهند کرد.
مقامات اسراییل اعتراف کردند که دولتی که نتواند مکان سرباز اسیر خود را بیابد و او را نجات دهد، بخش بزرگی از توان خود را برای سازش از دست خواهد داد و مجبور به امتیازدهی می‌‌شود.
روزنامه اسراییل الیوم نیز امروز در همین خصوص نوشت: علی‌رغم اینکه "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دو هفته پیش گفته بود " شالیت آزاد خواهد شد، اما نه به هر قیمتی " اما بیشتر وزرای کابینه "بنیامین نتانیاهو " با مبادله گلعاد شالیت نظامی صهیونیست در بند نیروهای مقاومت، در ازای آزادی صدها فلسطینی موافقند.
این گزارش می‌افزاید: با توجه به اینکه نتانیاهو به وزرای کابینه دستور داده تا از اظهارنظر علنی در این رابطه پرهیز می‌کنند اما رویکرد کلی در میان وزرای کابینه بر انجام تبادل اسرای فلسطینی با شالیت است.
با وجودی که تبادل نوار ویدیویی شالیت با 20 تن از اسرای زن فلسطینی، احتمال تبادل اسرا در آینده‌ای نزدیک را بسیار افزایش داده است، اما این موضوع همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و اظهارات ضد و نقیضی در این رابطه مطرح می‌شود.
"ناحوم برنیاع " روزنامه‌نگار و کارشناس امور اطلاعاتی نیز با چاپ مقاله‌ای در روزنامه "یدیعوت آحارونوت " نوشت: اسرائیل در موضوع شالیت شکست خورد.
وی نوشت: ما به تمام معنا شکست خوردیم .
شالیت از سال 2006 توسط گروه‌های مقاومت فلسطین اسیر شده و رژیم صهیونیستی تا کنون با داشتن تکنولوژی‌ پیشرفته نتوانسته است مکان او را شناسائی کند. این رژیم در هفته جاری در مقابل دریافت یک فیلم یک دقیقه‌ای از شالیت 20 اسیر زن فلسطینی را آزاد کرد.