اقدامات صهیونیست‌ها علیه قدس، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است
ساعت ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین تاکید کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و شهر اشغالی قدس نقض آشکار قوانین بین‌المللی از جمله قرارداد چهارم ژنو است.


"جمیل المجدلاوی " در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غزه اظهار داشت: اقدامات کابینه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، شهر قدس و نوار غزه نقض شدید و آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه و توافقنامه چهارم ژنو است.
وی افزود: این توافقنامه اقدام اشغالگران در تخریب یا انهدام هرگونه املاک منقول یا غیرمنقول متعلق به افراد یا گروهها و سازمان‌ها را ممنوع کرده است اما تل‌آویو این اقدام را علیه تعدادی زیادی از خانواده‌های فلسطینی شهر اشغالی قدس انجام داد.
المجدلاوی که عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین است، افزود: اقدامات اشغالگران و حملات مکرر آنها علیه ملت فلسطین و شهرها و روستاهای آنها بویژه قدس به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود که هدف از آن تغییر بافت و ساختار جمعیتی این شهرها و روستاها و دادن رنگ و بوی صهیونیستی به آنها است.
وی از ضعف عملکرد سیاسی فلسطینی‌ها و سکوت جهان عرب و اسلام و جامعه بین‌المللی برای مقابله با اقدامات اشغالگران صهیونیست و طرح‌های یهودی‌سازی و تجاوزگرانه آنها علیه ملت فلسطین انتقاد کرد.
نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین سطح موضعگیری و اقدامات اعراب را متناسب با سطح فعالیت‌ها و امکانات رژیم صهیونیستی که از آنها برای تلاش جهت لطمه زدن به هویت ملی فلسطین و تغییر آثار تمدنی شهرهای فلسطین بویژه شهر اشغالی قدس استفاده می‌کند، ندانست.
المجدلاوی خواستار وحدت ملی و پایان شکاف و دو دستگی داخلی در فلسطین و بازگشت به گفت‌وگوی ملی فراگیر برای رهایی از اشغالگری و طرح‌های اشغالگران و حرکت به سمت برگزاری انتخابات در نهادهای تشکیلات خودگردان و سازمان آزادیبخش فلسطین شد.