آمریکائیها معتقدند تحریم‌ها نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد بیشتر مردم این کشور برگزاری گفتگوهای مستقیم با ایران را تایید می‌کنند و معتقدند که تحریم‌ها نمی‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آکادمی نظرسنجی "پی‌یو " که یکی از مراکز معتبر نظرسنجی در آمریکاست، اعلام کرد که بیشتر مردم آمریکا گفتگوهای مستقیم با ایران در زمینه برنامه هسته‌ای را تایید می‌کنند.
در این نظرسنجی که 1559 نفر در آن شرکت کرده بودند، 63 درصد از مردم اعلام کردند که گفتگوهای مستقیم با ایران را تایید می‌کنند.
البته در عین حال برخی از این افراد برگزاری گفتوگوها را شکست‌خورده می‌دانند و معتقدند که باید از فعالیت‌های ایران در راستای آنچه آن را تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای نام گذاشته‌اند، جلوگیری کرد.
بر اساس نتایج این نظرسنجی بیش از نیمی از آمریکایی‌ها اعلام کردند که افزایش فشارها بر ایران نمی‌تواند ایران را از دست‌یابی به آرمان‌های هسته‌ای خود بازدارد.
56 درصد از این افراد اعلام کردند که امثال این اقدامات در این زمینه شکست خواهد خورد، این در حالی است که تنها 32 درصد معتقدند که این تحریم‌ها موفق خواهد بود.
24 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز اعلام کردند که در هر صورتی باید از درگیری نظامی با ایران خودداری کرد، حتی اگر ایران بخواهد سلاح هسته‌ای تولید کند.