رهبر معظم انقلاب: هیچ کاری در پرتو استعداد و همت جوانان این سرزمین نشدنی نیست
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری فرمودند: در پرتو استعداد و همت جوانان این سرزمین، هیچ کاری نشدنی نیست.


به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا عصر امروز در بازدید از نمایشگاهی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) در نوشهر از نزدیک از بخشی از توانمندی‌های علمی نیروی دریایی ارتش آشنا شدند.
در این بازدید دانشجویان افسری در تمرین «رایاورد یا جنگ رایانه‌ای»، توانایی خود را در مقابله با تلاش دشمن برای «نفوذ و اختلال و تخریب» در سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای نشان دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر حضور هرچه فعال‌تر دانشجویان افسری در فضای سایبر خاطرنشان کردند: در پرتو استعداد و همت جوانان این سرزمین، هیچ کاری نشدنی نیست.
سیستم مخابراتی برد بلند نیروی دریایی نیز در این نمایشگاه با موفقیت آزمایش شد.
ارائه توانمندی علمی نیروی دریایی ارتش در آموزش «مجازی و همزمان» دانشجویان در سه مرکز بوشهر ـ بندرعباس و تهران بخش دیگری از این نمایشگاه را به خود اختصاص داده بود.
تعدادی از طرح‌ها و پروژه‌های دانشجویان افسری از جمله جاذب رطوبت، ساخت ربات‌های سطحی و زیر سطحی کنترل از راه دور و ربات زیرسطحی قابل کنترل با کابل نیز در این نمایشگاه ارائه شده بود.
فرمانده کل قوا پس از بازدید از این نمایشگاه در جلسه‌ای با امیران و فرماندهان نیروی دریایی ارتش، اقدامات و برنامه‌های این نیرو را مهم و خوب ارزیابی کردند و افزودند: کارها را عمیق، بنیانی و با سرعتی منطقی انجام دهید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیروی انسانی را مهم‌ترین زیرساخت هر مجموعه انسانی از جمله ارتش خواندند و به فرماندهان نیروی دریایی توصیه کردند: افسران، دانشجویان جوان و استعدادهای آنان را قدر بدانید.
ضرورت برنامه‌ریزی متناسب با جایگاه راهبردی نیروی دریایی، همکاری متقابل و مکمل نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه و تاثیر مثبت فعالیت‌های زیرساختی نیروی دریایی در مناطق ماموریت از جمله جنوب شرق کشور از دیگر نکاتی بود که فرمانده کل قوا به آنها پرداختند.
دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز در این جلسه گزارشی از روند پیشرفت‌ها، طرح‌ها و اقدامات این نیرو بیان کرد.