موشه تحت تعقیب بود سفر لندن را لغو کرد
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

معاون جنایتکار نخست وزیر رژیم صهیونیستی به علت تحت تعقیب بودن و ترس از بازداشت، سفر به لندن را لغو کرد. موشه یعالون معاون نتانیاهو به عنوان جنایتکار جنگی تحت تعقیب بین المللی است.
یعالون که به توصیه دفتر قضایی وزارت خارجه سفر خود را لغو کرد، چند سال وزیر دفاع رژیم صهیونیستی بود که نقش گسترده و مستقیمی در نسل کشی غزه داشت اما صرفا به خاطر صدور دستور پرتاب یک بمب یک تنی به غزه که منجر به کشته شدن چهارده غیرنظامی از جمله هشت فرزند صلاح شهاده، رهبر شاخه نظامی حماس شد، توسط یک قاضی انگلیسی به جنایات جنگی محکوم شده است. سخنگوی موشه یعالون به نقل از وی یادآوری کرد معاون نخست وزیر اسرائیل برای جلوگیری از تبلیغات ضداسرائیلی از سفر به انگلیس امتناع می کند.
وزارت دادگستری اسرائیل ابتدا از به جریان انداختن روند رسیدگی به اتهام فرماندهان نظامی مرتبط با کشته شدن صلاح شهاده و چهارده غیرنظامی دیگر امتناع می کرد اما، پس از مدتی پرونده ای را در دادگاه اسرائیل آغاز کرد که تاکنون بدون نتیجه مانده است. باز بودن پرونده رسیدگی به اتهامات موشه یعالون و فرماندهان نظامی وقت وزارت دفاع اسرائیل به نوعی این افراد را تحت پوشش قضایی در مقابل پیگیری بین المللی قرار می دهد چرا که باز بودن این پرونده می تواند به در جریان بودن رسیدگی به اتهامات از سوی دادگستری اسرائیل تلقی شود.
به تازگی ایهود باراک وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در جریان سفر به انگلیس با احتمال بازداشت مواجه شد اما به توصیه ویژه وزارت خارجه انگلیس، قاضی از صدور دستگیری وی منصرف شد. احتمال می رود وزارت خارجه انگلیس هم در لغو سفر موشه یعالون به لندن موثر بوده باشد.