اسرائیل: ایران باز هم شیرین عقل های غربی را سرکار گذاشت
ساعت ٧:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

دیپلماسی موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات ژنو، خشم و فحاشی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی را موجب شد.
سایت وزارت خارجه اسرائیل در تحلیل خود نوشت: خیلی ها انتظار روز اول اکتبر را می کشیدند، روز مذاکرات هسته ای! روزی که غرب آمده بود تا به اصطلاح اتمام حجت کند و به رژیم ایران بگوید که اگر کوتاه نیایی، ما کوتاهت می کنیم! اما دیگر بار جمهوری اسلامی که به سلاح «تقیه» مجهز است و در عوام فریبی ]و...[ دست فلک را از پشت بسته است، با کمی تغییر تاکتیک، دوباره دنیای غرب را که گاه ساده لوحی آن انسان را حیران می کند، دچار سرابی دیگر کرد. سرابی به نام «پیشرفت در مذاکرات»! چه خوش باور و شیرین عقل هستند کسانی که می اندیشند ایرانی ها به یکباره درستکار شوند و به راه راست هدایت گردند!
ارگان فارسی زبان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اضافه کرد: خوش باورها، روز اول اکتبر از نشست ژنو بیرون آمدند و خندیدند و ساده لوحانه اندیشیدند که حکومت اسلامی ایران سر به راه شده است. گفتند جمهوری اسلامی می خواهد اورانیوم غنی شده را به ما بدهد تا ما کمی آن را غلیظ تر کنیم و برملاتش چند درصدی بیفزاییم و باز پس دهیم تا مبادا خودش دست به غنی سازی بالا بزند. دستپاچه و ذوق زده شدند و اعلام رضایت کردند و به سرعت برق و باد، خبرگزاری فرانسه دنیای منتظر و تشنه اخبار را نوید داد که آری، جمهوری اسلامی کوتاه آمده، با انتقال غنی سازی به خاک روسیه موافقت کرده است و مذاکرات رضایت بخش بوده است. بعد هم دیپلماتها و برخی از سران کشورهای مذاکره کننده، یکی پس از دیگری شادمانی خود را از نتیجه بخش بودن «اتلاف وقتی» که نام آن را «مذاکره» گذارده اند، با ژست و فیگورهای دیپلماتیک در برابر دوربین ها و رسانه های غول پیکر خبری ابراز داشتند. اما دیری نخواهد پایید که درمی یابند جمهوری اسلامی بار دیگر آنها را فریب داده است و به قول معروف سرکار گذاشته است!
سایت همدلی می نویسد: در خوش بینانه ترین حالت اگر هم جمهوری اسلامی مقداری از اورانیوم خود را برای غنی سازی 20درصدی به روسیه بفرستد، تنها برای استفاده در راکتور کوچک تهران خواهد بود و در مجموع روند غنی سازی اورانیوم را متوقف نخواهد کرد. به علاوه هنوز مشخص نیست ایران چند تاسیسات ریز و درشت غنی سازی دیگر دارد که هنوز شناخته شده نیست. آنچه در ژنو گذشت و احتمالا در چند هفته آینده در این شهر و آن شهر اروپایی به نام مذاکره خواهد گذشت، ترفند دیگری است برای اتلاف وقت. با یک بازنگری ژرف تر در اخبار، گزارشها و اظهارنظرهای ضد و نقیضی که در این چند روزه پس از نشست کشورهای 1+5 با ایران به گوش می رسد، به دور از احساسات کاذب و رویاهای کودکانه که برخی از دیپلماتها، تحلیلگران و سیاستمداران به آن دچار هستند، می توان دریافت که جمهوری اسلامی دوباره به دنبال زمان است. غرب چندین سال وقت و سرمایه خود را صرف مذاکره کرده و هدیه باارزشی به نام زمان را تقدیم کرده است.