حذف کلمه تحریم و تعلیق از ادبیات گفتگو دستاورد نشست ژنو است
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نشست ژنو و موفقیت هیات ایرانی در این نشست، گفت: حذف کلمه تحریم و تعلیق از ادبیات گفت و گو با 5+1 دستاورد مثبت نشست ژنو است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، اظهار داشت:اینکه قدرت‌‌های بزرگ عضویت ایران را در باشگاه هسته‌ای جهان به رسمیت بشناسد و یک ضلع گفتگو با تهران باشند، نشان پیشرفت فوق العاده در دیپلماسی دولت دهم است. بسته پیشنهادی ایران هوشمندانه طراحی شده است امیدواریم گفت و گو‌ها بر همان روال پیش رود.
حبیبی ادامه داد: البرادعی رسما در تهران اعلام کرده است پرونده هسته ای ایران در مسیر عادی قرار گرفته است. بنابر این هیچ دلیلی بر باقی ماندن پرونده ایران در شورای امنیت سازمان ملل وجود ندارد. ابهامات بر طرف شده و ما به اندازه کافی شفاف سازی و اعتماد سازی کرده‌ایم؛ حال نوبت غرب است که در قالب بسته پیشنهادی ایران عزم خود را مبنی بر خلع سلاح‌ هسته‌ای نشان دهد.
وی با اشاره به اظهارات اوباما پس از نشست ژنو تصریح کرد: اوباما صریحا اعلام کرده است واشنگتن نسبت به منع و گسترش سلاح‌‌ هسته‌ای متعهد است، البته این تعهد را عملا باید نشان دهد؛ ایران اکنون پرچمدار صلح جهانی در میدان خلع در میدان خلع سلاح هسته‌ای است، قدرت‌ها باید به موضوع حق طلبانه ایران پاسخ مثبت دهند.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: توفیق دولت در پایداری و پاسخ به مطالبات مردم مورد حقوق هسته‌ای ایران قابل تقدیر است.
وی در پاسخ به سوالی در مورد انگیزه سفر به قم و ملاقات اعضای شورای مرکزی با مراجع عظام تقلید گفت: ما هر از چندی برای اخذ رهنمود و نیز صحت و عرضه فهم سیاسی حزب با مراجع عظام ملاقات می‌کنیم در مجموع ملاقات‌های خوبی صورت گرفت و در همین جا لازم می دانم مراتب تشکر خود و اعضای شورای مرکزی را به خاطر لطفی که حضرت آیات به حزب دارند اعلام نمایم.
حبیبی افزود: فصل مشترک بیانات حضرات آیات عظام به عنوان رهنمودهای سیاسی این بود که از نیرنگ‌ها و ترفندهای دشمن غافل نشویم و در تحکیم نظام و دفاع از ولایت فقیه بکوشیم.
حبیبی با اشاره به نشست شورای مرکزی با هیات رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: ما در این نشست از موضع گیری های دقیق و هوشمندانه جامعه مدرسین و بویژه حضرت آیت‌الله یزدی تشکر کردیم.
وی در خصوص نشست آتی خانه احزاب اظهار داشت: خانه احزاب در نشست فوق العاده 25/4/83 قانون اساسی و ولایت امر و نیز پذیرش رای اکثریت و التزام عملی به نتیجه انتخابات و عدم اتکاء به حمایت بیگانگان در رقابت های انتخاباتی جزء اصلی ترین مبانی مربوط به وفاق احزاب بوده است. خانه احزاب باید در مورد احزابی که با پیوستن به آشوب‌های خیابانی و تکیه بر حمایت اجانب رای اکثریت را نادیده گرفتند موضع صریح بگیرد.
حبیبی خاطر نشان کرد: آنهایی که با نقض پیمان خود در خانه احزاب و حتی مرامنامه حزب خود چنگ روی مردم و نظام کشیدند پاسخگوی اعمال ناصواب خود باشند.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان در مورد شرارت‌های رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی گفت: قدس مرکز توجه همه مسلمانان جهان است. درگیری‌های چند روز اخیر نظامیان صهیونیست‌ با مردم مظلوم فلسطین در مسجد الاقصی موجب نگرانی جهان اسلام و به زودی مورد واکنش قرار می گیرد. آریکا باید جلوی توسعه طلبی رژیم صهیونیستی را بگیرد اگر شرارت‌ها ادامه یابد آنها باید منتظر ظهور انتفاضه سوم باشند.