اگر برخی زندانیان آزاد شده بودند،القای تقلب و ارتباط با سفارتخانه‌ها آشکارنمیشد
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران گفت: اگر برخی زندانیان آزاد می‌شدند، چگونه آقای ابطحی اعتراف می‌کرد که تقلب اسم رمز شورش بود و عطریانفر می‌گفت ما به دنبال تغییر نظام بودیم؛ چگونه رابطه بین سفارت انگلیس، فرانسه و آلمان با برخی از احزاب و گروه‌ها مشخص می‌شد.


ه گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار یدالله جوانی در همایش فرماندهان رده‌های مقاومت سپاه علی بن ابیطالب که شب گذشته در مدرسه امام خمینی قم برگزار شد به تحلیل مسائل قبل و بعد از انتخابات پرداخت و با اشاره به دیدار اعضای بیت رهبری و پاسداران سپاه ولی عصر(عج) با مقام معظم رهبری گفت: بنابر توصیه مقام عظمای ولایت در این دیدار، در شرایط فعلی باید بصیرتمان را نسبت به مسائل بالا ببریم.

* حوادث پس از انتخابات کشور را دچار فتنه‌ای عمیق کرد

وی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را انتخاباتی بزرگ و ماندگار توصیف کرد و خاطرنشان کرد: اما پس از انتخابات حوادثی رخ داد که جامعه را با مواجه ساخت.
رئیس اداره سیاسی سپاه، فتنه را نابودکننده دانست و با اشاره بیانات گوهر بار مولی الموحدین حضرت علی(ع) گفت: باید در برخورد با فتنه‌ها با آگاهی و علم قدم برداریم چرا که فتنه به وضعیتی گفته می‌شود که تشخیص‌ها مشکل می‌شود و حق و باطل در هم می‌آمیزد، چنانچه انسان‌هایی را هم که قلب استوار دارند را می‌لرزاند و در تشخیص‌ها دچار انحراف می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط فتنه شبهات به وجود می‌آید، اظهار داشت: در این شرایط برای اینکه به بیراهه نرویم بهترین کار این است که بنابر فرموده مقام معظم رهبری، تک تک بسیجیان باید یک عمار یاسر باشند و نقشی را که آن بزرگوار در جنگ صفین ایفا کرد در زمانی کنونی برعهده بگیرند.
جوانی وظیفه اصلی بسیجیان و پاسداران را دفاع از ارزش‌ها عنوان کرد و افزود: یک بسیجی همیشه باید در صحنه باشد زمانی جنگ هشت ساله رخ می‌دهد، زمانی مسئله کمک به محرومان مطرح می‌شود و وقتی دیگر مقابله با تهدیدات نرم و جنگ روانی به وجود می‌آید.
وی با اشاره به نقش عمار یاسر در جنگ صفین اظهار داشت: در جنگ صفین سربازان معاویه با عملیات روانی، سپاه امام علی(ع) را دچار شبهه می‌کردند که عمار یاسر با تبیین صحیح مسایل، این شبهات و ابهامات را بر طرف می‌کرد؛ تا زمانی که عمار شهید نشده بود توانست در مقابله این شبهات روشنگری کند اما پس از شهادت عمار مسئله قرآن بر سرنیزه کردن‌ها به وجود آمد که بسیاری نتوانستند، حق و باطل را تشخیص دهند که این اقدام اوج فتنه را به دنبال داشت.
رئیس اداره سیاسی سپاه با بیان اینکه امروز جامعه با فتنه عمیق مواجه شده است، تصریح کرد: امروز نیز بسیجی به عنوان حافظ و پاسدار انقلاب باید برای اینکه بتواند به خوبی از انقلاب دفاع کند تحلیل درستی از شرایط کشور داشته باشد.

*هنوز آتش زیر خاکستر وجود دارد

وی افزود: اکنون اگر چه شعله‌های آتش فروکش کرده است اما آتش زیر خاکستر هنوز وجود دارد و باید این آتش خاموش شود؛ زمانی که فتنه‌ای به وجود می‌آید باید چشم فتنه را کور کرد.
جوانی تاکید کرد: با درسی که ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی به تجاوزگران داد امروز آمریکایی‌ها جرات حمله نظامی به ایران را ندارد حتی رژیم صهیونیستی تهدید می‌کند اما جرات حمله ندارد زیرا ملت ایران را توانمند، ایثارگر و تشنه شهادت می‌داند، اما جای سئوال این است که در شرایط فعلی چگونه باید با فتنه‌ها مقابله کرد تا مجددا آتش آن بلند نشود.
وی تصریح کرد: برای مقابله با شرایط فتنه بهترین راه شفاف‌سازی است تا حق و باطل از یکدیگر تشخیص داده شوند و در این فضای غبارآلود تشخیص‌ها را درست کرد.
سردار جوانی در ادامه با اشاره به فضای فتنه‌آلود پس از انتخابات خطاب به فرماندهان بسیج گفت: باید بسیجیان را به گونه‌ای با شرایط آشنا کنید که قوه تحلیل آنها بالا رفته و بتوانند ابهامات را برطرف کنند و دیگران را نیز از این ابهامات آگاه سازند.
رئیس اداره سیاسی سپاه با بیان اینکه پس از انتخابات حوادثی پیش آمد که دو نوع نگاه را به وجود آورد، گفت: یک نگاه میرحسین موسوی را عامل جریان برانداز کودتای مخملی معرفی می‌کند و نگاه دیگر افرادی در کسوت اصولگرایی میرحسین موسوی را یک فرصت برای جمهوری اسلامی معرفی کردند.
وی این نگاه‌ها را ناشی از تشخیص متفاوت از شرایط دانست و ابراز داشت: اگر میرحسین خائن است و به دنبال براندازی بوده است که باید با او مقابله شود و بنابر گفته متهمین اغتشاشات اخیر در دادگاه، سهم عاملین اصلی چیست؟ چرا آنها محاکمه نمی‌شوند؟ و این در حالی است که آقای میرحسین در نشست‌های مختلف شرکت می‌کند و به دنبال راه‌اندازی جبهه سیاسی است و با ادعای برحق بودن به دنبال استیفای حقوق مردم است و در روزنامه‌هایی که یارانه بیت‌المال دریافت می‌کنند هر روز بیانیه و سخنرانی چاپ می‌کند.

* غرب به دنبال یافتن علل استقامت جمهوری اسلامی ایران بود

جوانی با طرح این سئوال که چرا شرایط فتنه به وجود آمد گفت: سئوالی که غرب به ویژه کشورهای اروپایی مثل انگلیس، فرانسه، آلمان و حتی صهیونیست‌ها برای اهل فهم و صاحب‌نظران خویش مطرح کرده این است که رمز استقامت ملت ایران‌ چیست و چگونه جمهوری اسلامی ایران توانست بدون تکیه بر شرق و غرب و هیچ قدرتی خارجی پیروز شود و دشمنان را با شکست مواجه کند.
وی افزود: آنها به این جمع‌بندی رسیدند که در مقابل ایران تحریم و تجاوز نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت بلکه جمهوری اسلامی ایران را تنها می‌توان به همان سبک و سیاقی که پیروز شد و نظام شاهنشاهی را ساقط کرد، سرنگون ساخت‌.

* از سال 72 برنامه براندازی نظام مطرح شد

رئیس اداره سیاسی سپاه خاطر نشان کرد: آنها متوجه شدند نظام اسلامی برخاسته از متن مردم و برخاسته از شعار الله اکبر است که ریشه در باورهای مردم دارد و به این نتیجه رسیدند که تا این گونه رابطه‌ها هست، جمهوری اسلامی ایران شکست ناپذیر است به همین دلیل از سال 72 برنامه‌ای بلند مدت بر اساس حرکتی مردمی بر علیه نظام شکل دادند.
وی به هشدارهای مقام معظم رهبری درباره شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی اشاره کرد و گفت: شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی که در ایران آغاز شد در راستای برنامه دراز مدت دشمنان برای براندازی نظام بود.
جوانی با اشاره به حوادثی که پس از انتخابات در شمال تهران رخ داد و شعارهای الله اکبری که در این مناطق سرداده می‌شد گفت: این حرکات بر گرفته از انقلاب است و به فرموده مقام معظم رهبری از کاریکاتور انقلاب اسلامی در این حوادث استفاده کرده و مسجد ضرار را به پا کردند.
وی خاطر نشان کرد: این حرکات به گونه‌ای بود که در موضع برخی از نخبگان، علما و مراجع ابهام به وجود آورد.

* ما با سناریوی از قبل تعیین شده مواجه بودیم

جوانی با اشاره به حوادث پیش آمده قبل و پس از انتخابات گفت: بر اساس جمع‌بندی‌های انجام شده ما با یک سناریوی از قبل تعیین شده مواجه بودیم و در این سناریو عده‌ای با استفاده از الگوی انقلاب‌های مخملی به دنبال براندازی نظام بودند.
رئیس اداره سیاسی سپاه افزود: باید ابهامات را که در این زمینه در جامعه به وجود آمده را برطرف کنیم، البته دشمن نمی‌خواهد این شفافیت در جامعه ایجاد شود به طوری که خطیب نماز جمعه تهران می‌گوید برای رفع مشکلات باید هر چه زودتر دستگیرشدگان آزاد شوند، سئوال این است که اگر اینها آزاد می‌شدند چگونه آقای ابطحی اعتراف می‌کرد که تقلب اسم رمز شورش بود و عطریانفر می‌گفت ما به دنبال تغییر نظام بودیم؛ چگونه رابطه بین سفارت انگلیس، فرانسه و آلمان با برخی از احزاب و گروه‌ها مشخص می‌شد.

* عده‌ای از شفاف سازی حوادث اخیر وحشت دارند

وی افزود: وقتی اصرار بر آزادی متهمین است شاید عده‌ای نمی‌خواهند این شفافیت به وجود آید که چه اتفاقاتی در کشور در حال اجرا بود؛ امروز که فضا، فضای محاکمه و شفاف‌سازی در کشور است، مسائل فرعی به عنوان مسئله اصلی تبدیل می‌شوند، مثل نامه آقای کروبی که به خوراکی برای رسانه‌ها و روزنامه ها تبدیل شد.
جوانی تاکید کرد: باید به این سئوال پاسخ داد که داستان تقلب و سناریوی از قبل تعیین شده چیست و چه کسانی و با چه اهدافی بازیگردان و بازیگران این سناریو بودند.
وی با بیان اینکه آمریکا با جنبش انقلاب رنگین به پشت مرزهای روسیه رسید، گفت: امروز دشمنان تنها راه تغییر نظام ایران را نیز استفاده از همان شیوه انقلاب فرهنگی می‌دانند و می‌خواهند مردم را در مقابل حاکمیت قرار دهند.
وی مطرح کردن مسئله تقلب در انتخابات را نیز به منظور تغییر حاکمیت از سوی عده‌ای دانست و ابراز داشت: متهمان اغتشاشات اخیر با صراحت در اعترافات خود اهداف القاء تقلب در انتخابات را بیان می‌کنند، استراتژی آنها در انتخابات برد و پیروزی در هر صورت با سیاه‌نمایی وضع موجود بود که در همین راستا دولت را به دروغگویی و قانون‌شکنی متهم کردند و به مردم القا کردند که تغییر لازم است.

* جنبش سبز حربه‌ای برای رسیدن به اهداف بود

جوانی در ادامه تاکید کرد: تاکید کرد: جنبش رنگ سبزی که قبل از انتخابات به راه انداختند برای بعد از انتخابات و پیروزی بود تا بتوانند از این حربه برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در دولت اصلاحات بحث انسداد سیاسی مطرح شد افزود: در دوره اصلاحات افرادی می‌خواستند با ورود به ساختارها، نظام را سکولاریزه کنند که مقام معظم رهبری با درایت از این گونه حرکات جلوگیری کردند.
رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: به همین منظور جنبش رنگ سبز راه اندازی شد که درصورت پیروزی میرحسین موسوی در انتخابات هر جا که نظر رهبری مخالف با قوانین بود جمعیت را به خیابان‌ها هدایت کنند تا نظر مقام معظم رهبری در رابطه با آن قانون برای مصلحت کشور عوض شود.
جوانی با اشاره به تفاوت ایران با کشورهای جهان به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی ایران زیر بار بدعت‌های غیرقانونی نخواهد رفت.
وی با بیان اینکه کشور با یک جریان براندازی نرم کودتای مخملی مواجه بود گفت:امروز باید جریان‌هایی که از ولایت و نظام فاصله گرفتند به مردم معرفی شوند و مشخص شود که آنها به دنبال چه اهدافی بودند و در چه مسیری حرکت کردند.

* چهره‌های برجسته نظام و انقلاب برگردند و به نظام بپیوندند

وی افزود: امروز باید چهره‌های برجسته نظام و انقلاب برگردند به نظام بپیوندند و در کنار رهبری قرار گیرند.
وی با تاکید بر اینکه تاریخ می‌گوید که ما باید هوشیار باشیم، به ماجرای طلحه و زبیر در دوران حکومت امام علی اشاره کرد و اظهار داشت: امروز دنیای عده‌ای در انقلاب با عدالت مقام معظم رهبری قابل جمع نیست و به همین دلیل عده‌ای مصمم بودند که در این انتخابات دولت تکرار نشود زیرا می‌دانستند آقای احمدی‌نژاد شعار عدالت را انتخاب کرده است و با تکرار دولت دنیایشان قابل تامین نیست.
وی همچنین خواهان برخورد صریح و قاطع با میرحسین موسوی شد و گفت: باید این خواسته به عنوان مطالبه تمام اقشار جامعه از قوه قضاییه مطرح شود.
جوانی در بخش دیگری از سخنان خود با انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران را اعجاز دانست و گفت: امروز دشمنان ما این اعجاز را متوجه شدند و آنهایی که می‌خواستند با هیاهو بحران ایجاد کنند تا عظمت این انتخابات و حضور مردم از بین برود، شکست خوردند.
وی این انتخابات را از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران نام برد و ابراز داد: حضور گسترده در انتخابات عظمت اقتدار رهبری و ملت ما را نشان داد.
وی افزود: هر چند همانند جنگ خساراتی در حوادث پس از انتخابات به وجود آمد اما در نهایت ملت ایران پیروز از این صحنه‌ها‌ بیرون آمد.
رئیس اداره سیاسی سپاه خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران با رهبری امام گونه مقام معظم رهبری توانسته با نظام سلطه گلاویز شود و نفس دشمن را به شماره بیندازد.
جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی بن ابیطالب (ع) نیز در این همایش، با اشاره به چهار سفارش امیرالمومنین حضرت علی (ع) به امام حسن(ع) پس از آنکه به علت ضربت ابن ملجم در بستر بود، اظهار داشت: حضرت در این سفارشات چهار خصلت را معرفی کرده و تاکید می‌کند که اگر این خصلت‌ها حفظ شود خوشبختی دنیا و آخرت را به دنیا خواهد داشت و اگر این خصلت‌ها ضایع شد دو دنیا از دست خواهد رفت.
حجت‌الاسلام ولایی در ادامه به بیان این خصلت‌ها از دیدگاه امام علی(ع) پرداخت و گفت: هیچ غنا و ثروتی بالاتر از عقل نیست؛ با عقل انسان نجات پیدا می‌کند زیرا عقل سرمایه‌ای است که انسان باید بر اساس آن حرکت کرده و راه را پیدا کند.

* پس از انتخابات عده‌ای راه را گم کردند

وی افزود: بعد از انتخابات عده‌ای از اندیشمندان نتوانستند بر اساس عقل حرکت کنند و جا ماندند به طوری که در مخیره جا نمی‌گیرد اما این اتفاق افتاد زیرا از عقلشان استفاده نکردند.
وی در ادامه جهل را بالاترین نادانی از دیدگاه امام علی (ع) معرفی و خاطرنشان کرد: در آغاز سی‌امین سال انقلاب، جریانات مارکسیستی، لیبرالیستی و مادی‌گرایی در داخل و خارج علیه نظام و ولایت جمع شدند و خیلی‌ها که مسیر را گم کردند با اینها همراه شدند و این امر به علت جهالت آنها بود.
وی بیان این که در کلام مولا علی(ع) هیچ‌ عیشی لذیذتر از حسن خلق نیست، ابراز داشت: ما در بسیج محتاج به حسن خلق هستیم زیرا با حسن خلق ماندگار می‌شویم و می‌توانیم افراد را جذب کنیم.
وی با تاکید بر این که در روز قیامت بعد از واجبات هیچ عملی بالاتر از حسن خلق نیست، اظهار داشت: محتاج توسعه بسیج بر اساس رفتار، اخلاق و تحمل هستیم زیرا در این صورت در مسیر صحیح حرکت خواهیم کرد.
انتهای پیام/