ارتقاء معاونت اطلاعات سپاه به سازمان اطلاعات
ساعت ٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی


ارتقاء معاونت اطلاعات سپاه به سازمان اطلاعات

بعد از طی پروسه‏های طولانی در فرماندهی کل سپاه، نیروهای مسلح و در نهایت دفتر فرماندهی کل قوا، معاونت اطلاعات سپاه پاسداران به سازمان اطلاعات ارتقا می‏یابد.

به گزارش سایت الف،با ارتقای معاونت اطلاعات سپاه، حسین طائب فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج به عنوان رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، منصوب خواهد شد.
طائب در مقطعی معاون وزارت اطلاعات بود که در نهایت توسط علی فلاحیان از وزارت اطلاعات خارج شد.
حسین طائب از جمله چهره‏هایی بود که در ابتدای دولت نهم و دهم به عنوان نامزد تصدی وزارت اطلاعات مطرح بود.
پیش از طائب، غلامحسین رمضانی معاونت اطلاعات سپاه را بر عهده داشت.
وی مدتی معاون هماهنگ‌کننده دفتر رهبر انقلاب و همچنین مدت بیش از سه سال معاون فرهنگی ستاد مشترک سپاه و نیز فرمانده دانشکده فرهنگی دانشگاه امام حسین(ع) بود.
حسین طائب، پس از تصدی مسئولیت‌های مختلفی چون معاون فرهنگی ستاد مشترک و فرمانده دانشکده فرهنگی دانشگاه امام حسین(ع) سپاه، به عنوان فرمانده نیروی مقاومت بسیج منصوب شد.
وی در سال 1342 در تهران متولد شد و پس از طی دوران تحصیلی ابتدایی و متوسطه در مدارس محله 17 شهریور تهران، به جرگه طلبگی پیوست و دروس حوزوی را در حوزه‌های علمیه تهران، قم و مشهد تا سطح خارج سپری کرد.
وی درس خارج فقه و اصول را نزد اساتید عالی‏قدر و حضرات آیاتی چون شیخ جواد تبریزی، فاضل لنکرانی و مقام معظم رهبری فرا گرفت.
با توجه به تمرکز دشمن بر جنگ نرم و ضرورت تقویت نهادهای اطلاعاتی- امنیتی در مواجهه با این مساله، می‏توان دریافت که ارتقای معاونت اطلاعات سپاه به سازمان اطلاعات و آشنایی طائب با انواع جنگ نرم، فعالیت اطلاعاتی در کشورمان همراه با تعاریف مدرن دنیا، ماموریت متناسب با این مساله برای خود تعریف خواهد کرد.