توجه ویژه‌ای به موضوع اطلاع‌رسانی در نهاد ریاست جمهوری خواهد شد
ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت دولت با تاکید بر تقویت اطلاع رسانی در خصوص فعالیت‌های دولت، گفت: خدمات دولت نهم به خوبی منعکس نشد و اطلاع رسانی انجام شده محصول هنرمندی شخص رئیس جمهور در تبیین واقعیت‌های دولت بود.


مجید دوستعلی دبیر هیئت دولت در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس اظهار داشت: دولت احمدی نژاد دولتی پر کار، سخت‌ کوش و خدمت‌گزار است و طبعا ظرفیت اطلاع رسانی درباره فعالیت‌های بخش های مختلف این دولت، به مراتب بیش از میزان انجام شده است.
وی افزود: بی تردید اطلاع رسانی در خصوص خدمات دولت‌ها می تواند در رضایت‌مندی مردم از عملکرد آنها موثر باشد اما به نظر می رسد که با وجود حجم گسترده خدمات دولت نهم، این خدمات به خوبی منعکس نشد و اطلاع رسانی صورت گرفته محصول هنرمندی شخص رئیس جمهور در تبیین واقعیت‌های دولت بود.
دبیر هیئت دولت گفت: فعالیت‌های دولت منحصر به جلسات هفتگی وزرا و مصوبات این جلسات نمی شود و دولت، 7 کمیسیون اصلی دارد که هر کمیسیون دارای دبیرخانه و چند کمیسیون فرعی است که جلسات آنها به صورت هفتگی برگزار می شود و موضوعات مختلف جهت ارائه به دولت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دوستعلی افزود: فرایند بررسی موضوعات در کمیسیون های دولت مانند کمیسیون‌ های تخصصی مجلس کاملا خبر ساز است، اما کمتر درباره فعالیت‌ها و دیدگاه‌های کارشناسانه این کمیسیون ها اطلاع رسانی شده که به نظر می رسد می توان در این زمینه فعال تر عمل کرد.
دبیر هیئت دولت با اشاره به تدوین ساختار جدید نهاد ریاست جمهوری که هنوز نهائی نشده است، گفت که بی تردید با بینش عمیق و تیزبینی رئیس جمهور تدبیری در جهت تقویت ساختار مرجع اطلاع رسانی دولت و رفع نقاط ضعف این حوزه اندیشیده خواهد شد تا این ساختار فعال تر و به روز شود.
به اعتقاد دوستعلی با توجه به اطلاع دفتر هیئت دولت از ساختار، موضوعات و مصوبات جلسات هیئت وزیران و ابلاغیه‌های دولت و ارتباط تنگاتنگ دبیر دولت با دبیران کمیسیون های دولت، این حوزه می تواند نقش موثرتری در اطلاع رسانی در خصوص نگرش و کارکرد دولت در حوزه‌های مختلف برای مردم ایفا کند.