کسانی که در مقابل نظام ایستادند، امروز دم از وحدت می زنند
ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: امروز کسانی که الفبای وحدت را در انتخابات و حوادث پس از آن رعایت نکردند و در مقابل نظام ایستادند، امروز دم از وحدت می‌زنند؛ این‌گونه طرح‌ها انحرافی و بی‌مبنا است.


محمد دهقان عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به طرح‌هایی موسوم به وحدت اظهار داشت: بحث طرح وحدت ملی از قبل انتخابات مطرح شد و هدف از آن ائتلاف نیروهای سیاسی علیه دولت نهم بود که با عدم استقبال اکثر اصولگرایان مواجه شد.
وی افزود: هدف طراحان این طرح، ایجاد اخلال در دنیای سیاست و به وجود آوردن جناح جدید از بین دوم‌خردادی‌ها، کارگزاران و اصولگرایان علیه دولت نهم در جریان انتخابات بود که در نهایت ناکام ماند.
دهقان با اشاره به اغتشاشات و تخلفاتی که بعد از انتخابات توسط سران جریان‌های سیاسی به وجود آمد، اظهار داشت: سران جریان‌های سیاسی با اتهاماتی که علیه نظام مطرح کردند، دست به طراحی شومی زدند که موجب شد افکار عمومی بعد از آن دست رد به سینه آنها بزند.
نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این جریان‌های سیاسی برای بازیابی چهره‌ سیاسی‌ خود دست به اقداماتی زدند تا وجهه خود را دوباره در جامعه بازیابی کرده و بتوانند به وسیله شیوه‌های جدید، آن را اصلاح کنند و بحث وحدت کنونی نیز در همین راستا مطرح شد.
وی طرح بحث وحدت ملی به معنی تحت لوای رهبری قرار گرفتن همه جریان‌های سیاسی را اقدامی بسیار شایسته خواند و افزود: همه باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری پایبند باشند و این پایبندی باید صادقانه و در عمل و رفتار نمود پیدا کند. همچنین در درون نظام باید زمینه ایجاد مودت و مهربانی بیشتر فراهم شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وحدت با افرادی که در مقابل نظام ایستاده‌اند، معقول و مقدور نیست، تأکید کرد: زمانی که موضع رهبری در یک موضوع مشخص است و افراد با وجود موضع آشکار رهبری در مقابل نظام می‌ایستند و زمینه کشتار و خسارات‌ سنگین را برای نظام فراهم می‌کنند، باید خوب بدانند که ایجاد وحدت بین این افراد، معقول و مقدور نیست.
وی افزود: امروز کسانی که الفبای وحدت را در انتخابات و حوادث پس از آن رعایت نکردند و در مقابل نظام ایستادند، امروز دم از وحدت می‌زنند؛ این‌گونه طرح‌ها انحرافی و بی‌مبنا است.
دهقان تأکید کرد: این‌گونه طرح‌ها انحرافی و بی‌مبنا برای مقابله با نظام و رهبری است و هیچ‌ زمینه‌ای در کشور ندارد.