الثورة: مخالفت با ایران هسته‌ای به دلیل حمایت آن از ملت‌های مظلوم است
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: روزنامه سوری الثوره مواضع خصمانه غرب علیه موضوع هسته‌ای ایران را به دلیل حمایت‌های تهران از حقوق ملت‌های مظلوم جهان و مقابله با طرح‌های استعماری آمریکا و کشورهای غربی در منطقه دانست.


به گزارش فارس روزنامه سوری الثوره با اشاره به نشست فراگیر در ژنو، شرکت ایران در این نشست را دلیلی بر حسن‌نیت تهران در صلح آمیز بودن فنآوری هسته‌ای دانست.
الثوره در این مقاله با بیان اینکه ایران برخلاف کشورهای بزرگ غربی همواره حسن نیت خود را اثبات کرده است، نوشت: کشورهای غربی به خوبی می‌دانند که ایران در پی تولید سلاح هسته‌ای نیست اما این کشورها در برخورد با ایران نیات خوبی را دنبال نمی‌کنند.
این روزنامه سوری در ادامه با بیان این که موضع غرب و آمریکا در برابر موضوع هسته‌ای ایران، کاملا سیاسی است،تاکید کرد: نشست ژنو فرصتی مناسب برای غرب و سردمداران آمریکایی بود تا رفتار خود را با دیگر ملت‌ها اصلاح کنند.
الثوره تاکید کرد: هیاهوهای برپا شده درباره پرونده هسته‌ای ایران و مواضع کشورهای غربی در برابر این کشور، بیش از آنکه به مسئله هسته‌ای مربوط شود به دلیل حمایت‌های ایران از ملت‌های مظلوم در بدست آوردن حقوق از دست رفته خود به ویژه باز پس‌گیری سرزمین های عربی از رژیم صهیونیستی و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به مرکزیت قدس شریف و حق بازگشت پناهندگان فلسطینی است.
الثوره در ادامه این مقاله با اشاره به مقابله ایران با طرح‌های استعماری رژیم صهیونیستی در خاورمیانه آن را از دیگر دلایل مخالفت خصمانه غرب در برابر جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و نوشت: آنچه غرب را آزار می دهد آن است که می‌ببیند کشوری مانند ایران در برابر خواسته‌های استعمارگرانه آمریکا و غرب تسلیم نمی‌شود و با پیشرفت‌های صنعتی، تکنولوژی و تبدیل شدن به قدرتی در منطقه، با همه دسیسه‌هایی که علیه ملت‌های جهان می‌شود مبارزه می‌کند.
این روزنامه سوری همچنین نوشت: اگر غرب اندک توجهی به مسائل هسته‌ای داشت حتی برای یک بار هم که شده در رابطه با خطر هسته‌ای اسرائیل که ایران و همه کشورهای خاورمیانه بلکه همه جهان را تهدید می‌کند سخن به میان می‌آورد.
الثوره با انتقاد از مواضع جانبدارانه آمریکا و غرب در برابر اسرائیل که نه تنها به دلیل عدم پیوستن به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و اجازه ندادن به بازرسان سازمان ملل برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای خود بلکه به دلیل همه جنایات این رژیم در حق ملت فلسطین مستحق شدیدترین مجازات‌ها است، نوشت: اگر کشور دیگری مرتکب بخش کوچکی از این جنایات می‌شد سران آن کشور به دادگاه جنایات بین المللی کشانده و محاکمه می‌شدند اما اسرائیل همواره از نظر سردمداران آمریکایی استثنا شمرده و نادیده گرفته می‌شود.
الثوره در ادامه با بیان اینکه ایران باید قدرت نظامی و دفاعی خود را به هر کس که گمان می‌کند می‌تواند به ایران حمله کند، نشان دهد، آمده است: مانورهای اخیر نظامی در ایران و آزمایش موشک‌های جدید ایرانی به همه کسانی که علیه انقلاب ایران توطئه می‌کنند، نشان داد که ایران هر اقدام جنون‌آمیز علیه خود را به شکست می‌کشاند.
این روزنامه سوری با بیان اینکه تحریم ایران از جانب کشورهای غربی هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت، نوشت: ایران نیز مانند همه کشورهای جهان حق دارد تا از فنآوری صلح‌آمیز هسته‌ای بهره‌مند شود.
الثوره در پایان با اشاره به سخنان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در ارتباط با اعتقاد ایران بر لزوم عاری سازی خاورمیانه از سلاح‌های کشتار جمعی و تاکید بر صلح آمیز بودن فناوری هسته‌ای ایران تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است تا همه جهان بر روی دولت‌های استکباری جهان فریاد کشیده و از آنها بخواهند تا از تهمت زدن به کسانی که مخالف دشمنی و آتش افروزی هستند، دست بردارند.