آیت‌الله سبحانی: وهابیون با دلارهای نفتی‌ اصول خشک ‌را به جهان عرضه می‌کنند
ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید قم گفت: وهابیون با دلارهای نفتی، اصول غیرعملی و خشک خود را به جهان عرضه می‌کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سبحانی در پیامی به مراسم آغاز تحصیلی مرکز تخصصی کلام با اشاره به اینکه در خصوص پژوهش و تحقیقات کلام باید اهتمام جدی داشت، خاطرنشان کرد: اساس اسلام را عقیده، احکام و شریعت تشکیل می‌دهد که این مسئله بیانگر نکته عمیقی است.
این مرجع تقلید افزود: شریعت رو ‌بنا و احکام اعتقادی زیرساخت‌های مکتب اسلامی را تشکیل می‌دهد و عقل حکم می‌کند، زیرساخت‌ها را تقویت کنیم.
این مرجع تقلید تاکید کرد: ایمان آنگاه در عمق جان مردم می‌نشیند که اصول اسلامی را با کلام عالی به نحو احسن معرفی کنید.
آیت‌الله سبحانی با اشاره به مکاتب انحرافی در جهان تصریح کرد: هزاران «ایسم» در اروپا طلوع، افول و غروب داشته‌اند، اما تنها مکتب شیعه در جهان است که کلامش خوش می‌درخشد و برای قرن‌ها پیام‌های ماندگاری عرضه می‌کند.
وی با بیان کج‌روی‌ها و تبلیغات سو وهابیت علیه شیعیان اظهار داشت: 40 هزار سایت علیه شیعیان فعالیت می‌کنند آیا نباید در سطح اعلای علمی علمایی تربیت شوند تا پاسخگوی شبهات جامعه باشند.
وی تاکید کرد: وهابیون با دلارهای نفتی، اصول غیرعملی و خشک خود را به جهان عرضه می‌کنند و مطمئن باشید آنچه با پول بخرند به راحتی با پول به فروش خواهد رفت.
آیت‌الله سبحانی یادآور شد: منطق وهابیون فراتر از شرک، بدعت و ارتداد نیست، ولی افتخار تشیع این است که به حمدالله نسبت به پژوهش‌های دینی و کلامی رشد چشمگیری متناسب با مسایل روز به مخاطبان در سراسر دنیا عرضه کرده‌ است.
این مرجع تقلید در پایان تصریح کرد: از طلاب مرکز تخصصی کلام اسلامی انتظار دارم مسئله پژوهش‌محوری را رشد و تعالی بخشند و آنچه فرا می‌گیرند به نحو احسن عرضه کنند.