محمدجواد لاریجانی :ولایت فقیه‌ قدرت پایان‌ناپذیر نظام ‌جمهوری اسلامی است
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه از وجود ولایت رهبری به عنوان قدرت پایان‌ناپذیر نظام مقدس جمهوری اسلامی توصیف کرد.


محمدجواد لاریجانی در گفتگو با خبرنگار‌ فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار داشت: رکورد حقوق بشر در ایران به مراتب بیشتر از کشورهای غربی مدعی حقوق بشر به ویژه آمریکا، انگلیس و فرانسه بیشتر است.
لاریجانی بیان داشت: خدا را شاکریم که توطئه‌ای که علیه نظام طراحی شده بود و قصد سوء استفاده از حضور حداکثری مردم را داشتند، خنثی شد.
لاریجانی با بیان اینکه کشورهای غربی مدعی حقوق بشر در برخورد با مردم خود درست عمل نمی‌کنند، اظهار داشت: این کشورها در برخورد با مردم خود هیچ یک از موازین و محدوده‌های قانونی و اخلاقی را رعایت نمی‌کنند و علاوه بر بی‌احترامی به مردم کشورشان، به خانواده بین‌المللی بی‌احترامی می‌کنند که این رفتار نباید بی‌پاسخ باقی بماند.
وی درباره حوادث اخیر و مانورهای تبلیغاتی غرب و کشورهای مدعی حقوق بشر درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، خاطرنشان کرد: رکورد حقوق بشر در ایران به مراتب بیشتر از آمریکا، انگلیس و فرانسه است و به‌طور مثال در کشور فرانسه مردم از قوانین تبعیض‌آمیز در رنگ پوست و ملیت‌ها به سطوح درآمده‌اند.
لاریجانی اقدام سارکوزی در بازکردن درهای سفارت کشورش برای پذیرش آشوبگران و اغتشاش‌گران را عجولانه و غیرمعقول دانست و افزود: ظاهراً اینها با تاریخ معاصر ایران 200 سالی اختلاف فاز دارند و نمی‌دانند که مردم کشور جمهوری اسلامی ایران امروز علاوه بر نادیده پنداشتن سفارتخانه‌ها، خود این کشورهای غربی مدعی حقوق بشر را به حساب نمی‌آورند.
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به اینکه زمان پناه بردن به سفارتخانه‌ها از سوی مردم دیگر به پایان رسیده است، بیان داشت: در وضعیت کنونی دیگر به صلاح نیست که ذهن خود و مردم را به مسایل حاشیه‌ای مغشوش کنیم و باید دست در دست یکدیگر در جهت ساختن ایران بیش از پیش و با جدیت بیشتری تلاش کنیم.
لاریجانی خاطرنشان کرد: در قضایای گذشته ملت ولایتمدار به بهترین نحو وظیفه خود را ایفا کردند و یاور نظام بوده‌اند.
وی فضای سیاسی کشور را بسیار شفاف توصیف کرد و گفت: فضای سیاسی کشور به هیچ وجه غبارآلود نبوده و از هر زمان دیگری شفاف‌تر است که در این فضا حق و باطل مشخص شد و کسانی که قوانین خودمحور را مدنظر فعالیت‌های خود قرار داده بودند، مشخص و شناخته شدند.
لاریجانی از وجود ولایت رهبری به عنوان قدرت پایان‌ناپذیر نظام مقدس جمهوری اسلامی توصیف و تصریح کرد: آیت‌الله خامنه‌ای بسیار فراتر از رهبران سایر کشورها عمل می‌کنند و در تیزهوشی، ادبیات و فرهیختگی برجسته‌تر از سایر رهبران است و شجاعت در مبارزه ایشان بی‌نظیر است.
معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه دموکراسی موجود در جمهوری اسلامی ایران را مدیون رهبری دانست و یادآور شد: اگر چنین ولی امری نبود، دیکتاتوری در دوره‌های گذشته در ایران نفوذ پیدا می‌کرد و مردم ما همیشه با تمسک به ولایت رهبری امید دشمنان را به سراب تبدیل کرده‌اند.
وی افزود: دولت و مجلس باید دست در دست هم و با تعاملی سازنده در جهت سازندگی ایران گام بردارند، سایر دستگاه‌های اجرایی با تلاش روزافزون فعالیت کنند و نقش شورای خبرگان رهبری در دفاع و حمایت همه جانبه از این ارگان بسیار مهم و تأثیرگذار تلقی می‌شود و آنچه مسلم است چهار سال آینده باید صرف سازندگی هرچه بیشتر کشور شود.
لاریجانی همچنین مردم را موظف به شکرگزاری به دلیل وجود رهبری دانا، تیزهوش، فرهیخته و آگاه به مسایل زمانه دانست و خاطرنشان کرد: این ولایت رهبری پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی است و مملکت به برکت وجودش این چنین باعظمت گشته است که مردم ایران باید با قدردانی از آن، آینده‌ای روشن را برای کشور رقم بزنند.
انتهای پیام/‌