رسیدگی قضایی به اتهامات و شایعات مطرح درباره فرزندان هاشمی
ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی

برخی منابع رسانه ای از موافقت آقای هاشمی رفسنجانی با رسیدگی قوه قضائیه به اتهامات و شایعات مطرح درباره برخی فرزندان وی خبر می دهند. براساس گزارش ها، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از رئیس قوه قضائیه خواسته در مورد شائبه ها، شایعات و اتهاماتی که در مورد اعضای خانواده اش مطرح است پیگیری کند. به گزارش «خبر آن لاین»، هاشمی از رئیس دستگاه قضایی خواسته این رسیدگی با رعایت موازین قانونی انجام و نتیجه آن اعلام شود.
هر چند این خبر به صورت رسمی تأیید نشده اما جمعه گذشته، اظهارات هاشمی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان از سوی یکی از این نمایندگان و توسط سایت «الف» به عنوان «بخش های سانسور شده در خبر رسمی دیدار» منتشر شد که طی آن هاشمی در پاسخ به انتقاد دیگر اعضای مجلس خبرگان درباره حمایت از فرزندانش و اتهام های متوجه آنها گفته است: کی خواسته اند که با اتهامات اعضای خانواده من برخورد کنند که من مانع بوده ام. من حتی نمی توانم از انجام برخی کارها از سوی آنها ممانعت کنم. برخی کارهایی که اعضای خانواده ام انجام می دهند به من ربطی ندارد.
براساس خبر مذکور هاشمی همچنین اظهار داشته بود: «برخی فکر می کنند من گفته ام مشروعیت نظام به رأی مردم است. در حالی که من مشروعیت نظام جمهوری اسلامی را به ولایت فقیه می دانم. مصداق اتم و اکمل ولی فقیه در حال حاضر حضرت آیت الله خامنه ای است و ما کسی را بهتر و توانمندتر از ایشان در اداره کشور نداریم. هر وقت من می خواهم بیشتر به رهبری نزدیک شوم، جریان مرموزی نمی گذارد.»
گفتنی است فائزه و مهدی هاشمی در جریان سازماندهی برخی آشوب ها نقش مستقیم ایفا می کردند و حتی فائزه هاشمی و نیز همسر مهدی هاشمی برای ساعاتی در اثنای اغتشاشات دستگیر و سپس آزاد شدند.