واکنش صریح آیت الله نوری همدانی به شعارحامیان موسوی در روزقدس
ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی

شعار «نه غزه نه لبنان...»؛ کشیدن خط بطلان بر همه ارزشها ، خون شهداء وآرمانهای امام وانقلاب است

آیت الله "حسین نوری همدانی" از مراجع تقلید گفت: کسانی که در راهپیمایی روز قدس شعار "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" را سر دادند با این کاراز جانب خود خط بطلان بر همه ارزش ها ، خون شهداء وآرمانهای امام وانقلاب اسلامی کشیدند.
آیت الله  نوری همدانی در دیدار با جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران ، گفت: مردم ایران در این روز با تکیه بر ارزش های اسلامی، انقلابی وبا شعار "مرگ بر امریکا" و "مرگ بر اسرائیل" به صحنه آمده بودند.
وی گفت : آن کسانی که آن شعار " نه غزه..." را سر دادند بدانند که این نوع شعارها با اصول اساسی نظام اسلامی مغایرت دارد.
آیت الله نوری همدانی افزود: تمام قدرت کشورما به جایگاه ولایت فقیه باز می گردد که امام خمینی (ره) در ابتدا عهده دار ان بود وتوانست تحولی در جهان ایجاد کند واکنون نیز آیت الله خامنه ای به نحو احسن سکاندارانقلاب است.
این مرجع تقلید تاکید کرد: تشیع واسلام ناب محمدی اهمیت زیادی به ولایت داده است بطوریکه پس از توحید ، ایمان به پیامبر(ص) وائمه این سمت جایگاه والایی دارد.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به بحرانهایی که دشمنان انقلاب برای نظام اسلامی ایجاد کرده اند، افزود : اداره و حفظ کشور نیازمند قدرت بسیاربالایی است که رهبری به خوبی ازعهده آن برآمده اند وجز ایشان هیچ کسی را یارای تحمل این مسوولیت خطیر نبود.
وی گفت: برخی بزعم خود می خواستند به مساله مهم واساسی رهبری درجامعه اسلامی خدشه وارد کنند که با درایت ولی فقیه این امر محقق نشد.
وی در پاسخ به کسانی که خواستار وحدت هستند، گفت: وحدت باید ایجاد شود ولی باید دید که با چه کسانی و چه عقاید و دیدگاهی باید این اتحاد صورت گیرد؟
آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: این افراد اگر واقعا خواستار وحدت هستند وهنوز متعهد به ارزش های انقلاب می باشند باید توبه کنند، پشیمان شوند وبه اشتباه خود اعتراف کنند چرا که این شعار های آنها به معنی صرف نظر کردن از آرمان های انقلاب و نظام اسلامی است.
وی افزود: ولایت مهمترین رکن پس از ایمان به دین اسلام است که مردم باید آن را شناخته و حفظ کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت و نقش مردم در جامعه اسلامی افزود: انقلاب اسلامی یک نظام مردم سالاری است و بنا بر بیانات امام خمینی(ره) اگر مردم ازانقلاب جدا شوند، محکوم به نابودی خواهد بود.
آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان به دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مناطق جنگی میراث فرهنگی ماست و نباید آن را که یادآور ایثارگری ها و شهادت مردم مسلمان ایران است فراموش کنیم.
وی یادآور شد: سلاطین، اسلام را منزوی کرده و آن را به آداب فردی و اخلاقی محدود کرده بودند و چنین اسلامی اصولا استکبار و استعمارستیزی وجهاد نداشت، در حالی که اسلام نظامی می خواهد که این ارزشها را پیاده کند.