درخواست غیرقانونی آمریکا برای تحریم بانکهای ایران
ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: در ادامه اصرار بر سیاستهای شکست خورده تحریم، وزیر دارایی آمریکا در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول در ترکیه از کشورها خواهش و تمنا کرد، بانکهای ایران را تحریم کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تیموتی گیتنر وزیر دارایی آمریکا که در نشست کمیته دارایی صندوق بین المللی پول در شهر استانبول ترکیه صحبت می کرد ، مدعی شد، کلیه کشورهای جهان باید تحریم های گسترده ای را بر ضد بانکهای ایرانی اعمال کنند . وی افزود: همه کشورهای جهان باید در برابر اقدامات ایران مقابله به مثل کنند . ما از کلیه کشورهای جهان می خواهیم تا به طور مناسبی به اقدامات ایران پاسخ دهند .
این در حالی است که مقامات و کارشناسان غربی بارها بر ناکارآمد بودن تحریمها علیه ایران تاکید کردند و این سیاست ها از پیش شکست خورده است.
گیتنر در ادامه از کشورهای جهان خواست تا قطعنامه های شورای امنیت بر ضد ایران را که سال گذشته به تصویب رسیده ، اجرا کنند و روابط خود را با بانکهای ایرانی به طور کامل قطع کنند .
وی گفت، دولتهای مختلف جهان باید مذاکرات موسسات مالی و بانکهای خود با موسسات مالی و بانکهای ایرانی و شعبه های آنها در خارج به خصوص بانکهای صادرات و ملی را زیر نظر داشته باشند .