رییس جمهور در دیدار استادان دانشگاه علم و صنعت :ضرورت انقلاب علمی در کشور
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی
     

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه امروز انقلاب علمی واقعی در کشور ضروری است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران باید پرچمدار علم و اصلاح گری در جهان باشد.
دکتر محمود احمدی‌نژاد یکشنبه شب در دیدار صمیمی با هیات امنا و استادان دانشگاه علم و صنعت ایران ،
با بیان اینکه امروز جهان خواستار استفاده از راه حل های ایران برای رفع مشکلات و مدیریت است ، اظهارداشت: ملت ایران و به ویژه دانشگاه ها تنها کانونی است که می تواند به نیازهای بشریت برای عبور از نقطه عطف مسیر کمال و دستیابی به پیشرفت و سعادت پاسخ دهد .
رییس‌جمهور با اشاره به سنگین ترین فشارهای دشمنان به جمهوری اسلامی ایران طی چند سال اخیر تاکید کرد : حرکت دولت در مسیر اصلاح و خدمت عالمانه، علت فشارها و هجمه های دشمنان علیه دولت ایران اسلامی است .
دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه نظام سلطه با تبلیغات فراوان درصدد تسلط بر کشورهای مختلف است ، اظهار داشت : قدرتهای زورگو و سلطه طلب برای تسلط بر ملت ها و کشورها از القای دعوا ، ایجاد درگیری و انتقال مشکلات خود استفاده می کنند .
رییس‌جمهور با بیان اینکه اندیشه مادی مبتنی بر جدایی از آسمان، به پایان راه رسیده است ، گفت : بحران اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی در کشورهای غربی بسیار گسترده و نظام سلطه به پایان راه رسیده است .
دکتر احمدی‌نژاد مطالبات ، نگاه و معیارهای سنجش ملت ها را در حال تغییر دانست و تاکید کرد : هر گاه ذهنیت ها و مطالبات انسان ها عوض شود؛ شرایط بیرونی و جامعه نیز تغییر می کند.
رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز شرایط ایران و جهان بسیار استثنایی و ممتاز است ، گفت : بشریت در مسیر کمال به نقطه عطف رسیده و در آستانه آغاز دوران جدید است که تحولات و حوادث عصر کنونی نیز به خاطر عبور از این نقطه عطف می باشد .
دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود علم را دارای نقش موثر در پیشرفت و رفع مشکلات کشور دانست و گفت : برای ساختن ایران و جهان نیازمند علم همراه با معرفت و ناظر بر رفع نیازهای جامعه هستیم.
رییس‌جمهور با بیان اینکه ایران دارای بالاترین توانمندی ها و بهترین نیروهای انسانی است، تاکید کرد : اعتبارات دانشگاه ها در چند سال اخیر سه برابر شده اما گره ها باز و مشکلات رفع نشده است و از همین رو باید ارتباط ها از جمله ارتباط صنعت و دانشگاه اصلاح شود.
رییس‌جمهور استادان را پایه دانشگاه دانست و گفت : بهترین عناصر دلسوز و فرهنگی در دانشگاه علم و صنعت ایران مشغول فعالیت و تربیت انسان های متعهد و متخصص هستند.
دکتر احمدی‌نژاد با استقبال از طرح ها و برنامه های مطرح شده از سوی استادان دانشگاه علم و صنعت ایران تصریح کرد : دولت با همه توان آماده کمک به اجرای طرح های ملی و مهم پیشنهاد شده از سوی دانشگاهیان است .
پیش از سخنان رییس جمهور، آقایان بوترابی استاد نمونه کشوری و رییس دانشکده مواد و متالورژی ، میرمحمد صادقی رییس دانشکده راه آهن ، عرفانی استاد نمونه ، دوایی استاد نمونه ، مزینی رییس مرکز الکترونیک ، گلستانی فرد استاد نمونه و مدیر قطب علمی مواد پیشرفته سرامیکی و فلزی ، شفیعا استاد نمونه و حجت الاسلام والمسلمین شاه آبادی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت و همچنین نقره کار رییس کرسی نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنانی دیدگاه ها ، راهکارها، طرح ها و برنامه های خود را برای استفاده از همه ظرفیت دانشگاه علم و صنعت ایران در جهت پیشرفت و تعالی ایران اسلامی بیان کردند.
ایجاد آزمایشگاه علمی شناخت مواد ، ایجاد قطب علمی ریلی کشور ، استفاده از فن آوری و مهندسی عصبی برای درمان بیماری ها و مشکلات عصبی از جمله افراد دارای ضایعه نخاعی ، استفاده بهینه از ال ان جی به عنوان مکمل شبکه گاز رسانی کشور ، توسعه آموزش الکترونیکی در ایران ، طرح توسعه صنایع هوافضا ، لزوم حذف برورکراسی در ارتباط صنعت و دانشگاه ، لزوم افزایش معنویت و معرفت در دانشگاه ها و باز اندیشی در محتوای دروس و جذب اساتید از جمله موارد مطرح شده از سوی استادان دانشگاه علم و صنعت ایران در دیدار صمیمی با رییس جمهور است .
بر اساس این گزارش، جبل عاملی رییس دانشگاه علم و صنعت ایران نیز گزارشی از اقدامات و برنامه ها برای توسعه و تحول در بخش های گوناگون دانشگاه علم و صنعت ارایه کرد.