سردار جوانی: شفاف سازی بهترین راه مقابله با فتنه است
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای مقابله با شرایط فتنه بهترین راه شفاف‌سازی است تا حق و باطل از یکدیگر تشخیص داده شوند و در این فضای غبارآلود تشخیص‌ها را درست کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار یدالله جوانی در همایش فرماندهان رده‌های مقاومت سپاه علی بن ابیطالب که شب گذشته در مدرسه امام خمینی قم برگزار شد به تحلیل مسائل قبل و بعد از انتخابات پرداخت و با اشاره به دیدار اعضای بیت رهبری و پاسداران سپاه ولی عصر(عج) با مقام معظم رهبری گفت: بنابر توصیه مقام عظمای ولایت در این دیدار، در شرایط فعلی باید بصیرتمان را نسبت به مسائل بالا ببریم.
وی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را انتخاباتی بزرگ و ماندگار توصیف کرد و خاطرنشان کرد: اما پس از انتخابات حوادثی رخ داد که جامعه را با فتنه‌ای عمیق مواجه ساخت.
رئیس اداره سیاسی سپاه، فتنه را نابودکننده دانست و با اشاره بیانات گوهر بار مولی الموحدین حضرت علی(ع) گفت: باید در برخورد با فتنه‌ها با آگاهی و علم قدم برداریم چرا که فتنه به وضعیتی گفته می‌شود که تشخیص‌ها مشکل می‌شود و حق و باطل در هم می‌آمیزد، چنانچه انسان‌هایی را هم که قلب استوار دارند را می‌لرزاند و در تشخیص‌ها دچار انحراف می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط فتنه شبهات به وجود می‌آید، اظهار داشت: در این شرایط برای اینکه به بیراهه نرویم بهترین کار این است که بنابر فرموده مقام معظم رهبری، تک تک بسیجیان باید یک عمار یاسر باشند و نقشی را که آن بزرگوار در جنگ صفین ایفا کرد در زمانی کنونی برعهده بگیرند.
جوانی وظیفه اصلی بسیجیان و پاسداران را دفاع از ارزش‌ها عنوان کرد و افزود: یک بسیجی همیشه باید در صحنه باشد زمانی جنگ هشت ساله رخ می‌دهد، زمانی مسئله کمک به محرومان مطرح می‌شود و وقتی دیگر مقابله با تهدیدات نرم و جنگ روانی به وجود می‌آید.
وی با اشاره به نقش عمار یاسر در جنگ صفین اظهار داشت: در جنگ صفین سربازان معاویه با عملیات روانی، سپاه امام علی(ع) را دچار شبهه می‌کردند که عمار یاسر با تبیین صحیح مسایل، این شبهات و ابهامات را بر طرف می‌کرد؛ تا زمانی که عمار شهید نشده بود توانست در مقابله این شبهات روشنگری کند اما پس از شهادت عمار مسئله قرآن بر سرنیزه کردن‌ها به وجود آمد که بسیاری نتوانستند، حق و باطل را تشخیص دهند که این اقدام اوج فتنه را به دنبال داشت.
رئیس اداره سیاسی سپاه با بیان اینکه امروز جامعه با فتنه عمیق مواجه شده است، تصریح کرد: امروز نیز بسیجی به عنوان حافظ و پاسدار انقلاب باید برای اینکه بتواند به خوبی از انقلاب دفاع کند تحلیل درستی از شرایط کشور داشته باشد.
وی افزود: اکنون اگر چه شعله‌های آتش فروکش کرده است اما آتش زیر خاکستر هنوز وجود دارد و باید این آتش خاموش شود؛ زمانی که فتنه‌ای به وجود می‌آید باید چشم فتنه را کور کرد.
جوانی تاکید کرد: با درسی که ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی به تجاوزگران داد امروز آمریکایی‌ها جرات حمله نظامی به ایران را ندارد حتی رژیم صهیونیستی تهدید می‌کند اما جرات حمله ندارد زیرا ملت ایران را توانمند، ایثارگر و تشنه شهادت می‌داند، اما جای سئوال این است که در شرایط فعلی چگونه باید با فتنه‌ها مقابله کرد تا مجددا آتش آن بلند نشود.
وی تصریح کرد: برای مقابله با شرایط فتنه بهترین راه شفاف‌سازی است تا حق و باطل از یکدیگر تشخیص داده شوند و در این فضای غبارآلود تشخیص‌ها را درست کرد.
انتهای پیام/