اسرائیل از ناکامی دراجرای پروژه تشدید تحریم ها علیه ایران عصبانی است
ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی
برخی از رسانه های جنوب شرق آسیا و مطبوعات مالزی در گزارشی از سکوت همراه با عصبانیت اسرائیل از مذاکرات هسته ای گروه پنج به علاوه و ایران، نوشتند: اسرائیل از ناکامی بزرگی که در اجرای پروژه تشدید تحریم ها علیه ایران با آن مواجه شد، عصبانی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا رسانه ها و مطبوعات جنوب شرق آسیا، با اشاره به واکنش محتاطانه مقامات اسرائیل در قبال مذاکرات غرب با ایران در زمینه بسته پیشنهادی ایران، نوشتند که اسرائیل از این مذاکرات عصبانی است.
روزنامه استار مالزی در این زمینه نوشت: پس از یک دوره طولانی فراخوان برای افزایش فشار علیه ایران و نیز تشدید تحریم های بین المللی علیه این کشور، سکوتی محض و عجیبی اسرائیل را فرا گرفته است.
به نوشته این روزنامه، این روزها مقامات اسرائیل تحت تاثیر سیاست غرب و نیز آغاز مذاکرات هسته ای با ایران دیگر سیاست "تهدید" قبلی را شکست خورده دیده و آن را دنبال نمی کنند و بیشتر ترجیح می دهند که اظهارنظر رسمی نکنند.
این روزنامه در ادامه می نویسد که آمریکا نیز در حال حاضر بدون توجه به لابی اسرائیلی ها در واشنگتن سیاست گفت و گو با ایران را پیش می برد.
در همین خبرگزای غیر متعهد ها (نم) در یک خبر نوشت که در مذاکرات اخیر نمایندگان پنج به علاوه با ایران هیچ صحبتی در مورد تعلیق غنی سازی اورانیوم در ایران نشده است.
این خبرگزاری به نقل از جلیلی می افزاید: برخلاف خواسته شورای امنیت سازمان ملل، در مذاکرات ژنو موضوع تعلیق غنی سازی اورانیوم در ایران مطرح نشده و تنها تداوم گفتگوها مورد تاکید قرار گرفته است.
این خبرگزاری در ادامه می افزاید که ایران تاکید دارد فعالیت های مرکز دوم غنی سازی ایران در قم موضوعی سری نبوده و
نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی می توانند از آن بازدید داشته باشند.
روزنامه نیواستریتز تایمز مالزی نیز در این باره می نویسد: بینامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که از مدت ها پیش حملات بسیار تندی علیه ایران آغاز کرده بود، این روزها سیاست دیگری در قبال فعالیت های هسته ای ایران در پیش گرفته و در آخرین موضعگیری اش تنها نسبت به پیشرفت مذاکرات غرب با ایران ابراز بدبینی کرده است.
این روزنامه می نویسد: به طور قطع اسرائیل می داند که سیاست تشدید تحریم ها علیه ایران با شکست مواجه شده است و از وضعیت فعلی رضایت ندارد.