نخستین خواسته مردم از دستگاه قضایی محاکمه دستور دهندگان اغتشاشات است
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه گفت: اولین خواسته عموم مردم از دستگاه قضایی این است که عوامل پشت پرده و کسانی که دستور اغتشاشات را می‌دادند، دستگیر و محاکمه شوند.


حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: مطالب دادگاه‌ها باید به گونه‌ای انتشار پیدا کند که ابهامی در ذهن مردم پدید نیاورد، بنابراین باید اعترافاتی که صحت و سقم آنها روشن شده، پخش شود.
وی ابراز داشت: با وجود اینکه دستگاه اطلاعاتی و امنیتی از نقش، میزان تأثیرگذاری و برنامه‌ریزی آنها برای سازماندهی اغتشاشات مطلع است، ولی هنوز برخوردی با آنها صورت نگرفته است.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه تصریح کرد: اولین خواسته عموم مردم از دستگاه قضایی این است که عوامل پشت پرده و کسانی که دستور اغتشاشات را می‌دادند، دستگیر و محاکمه شوند.
ترقی در ادامه افزود: دستگاه قضایی باید صحت و سقم اعترافات کسانی که در حال حاضر در زندان هستند، را هر سریع‌تر مورد بررسی قرار دهد و ضمن تعیین تکلیف پرونده‌های متهمان و برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات، اخبار مربوطه را به اطلاع مردم برساند.
وی اضافه کرد: دستگاه قضایی کشور بویژه دادستانی باید در رابطه با اتهاماتی که به کل نظام وارد شده است، پرونده جدیدی را تشکیل دهد.
انبارلویی با تأکید بر اینکه برای همه کسانی که به چهره نظام خدشه وارد کرده‌اند، باید کیفر خواست تهیه شود، خاطرنشان کرد: کسانی که با اتهام زدن‌های نابجا به نظام ضربه زدند و چهره نظام را لکه‌دار کردند و نیز نظام را در بین افکار عمومی داخلی و خارجی زیر سوال بردند، باید در دادگاه عادلانه محاکمه شوند.
وی افزود: محاکم قضایی باید به جای استفاده از حروف اختصاری برای اسامی متهمان به سمت پخش اعترافاتی بروند که صحت و سقم آنها به تأیید دادگاه رسیده است.
معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه در پایان گفت: مطالب دادگاه باید به گونه‌ای منتشر شود که ابهامی در ذهن مردم پدید نیاورد و فقط موارد که صحت و سقم آن را روشن شده است، پخش شود.