آیت‌الله موسوی‌اردبیلی: افرادی از جمع ما تیشه به ریشه می زنند
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: آیت‌الله موسوی اردبیلی‌ گفت: ‌ما از دشمنان شناخته شده خود همانند بهایی‎ها، وهابی‎ها، سلفی‎ها و امثال آنها هراسی نداریم زیرا همیشه در تاریخ این دشمنان بوده‎اند، ما از این می‎ترسیم که خدای ناکرده افرادی از جمع خودمان ناآگاهانه تیشه به ریشه ما بزنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله عبدالکریم موسوی‌اردبیلی، وی در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در سخنانی به نامه تاریخی سیدجمال‌الدین اسدآبادی به میرزای‌شیرازی اشاره کرد و گفت: در این نامه هشدارهایی وجود دارد که علاوه بر این که حکایت از تیزبینی سید جمال‎ دارد، نکات مهمی ‎را به ما گوشزد می‎کند که توجه به آن برای جامعه در زمان کنونی نیز کارساز است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که در نامه سیدجمال مورد تذکر واقع شده غفلت مسلمانان نسبت به خطراتی است که جامعه اسلامی را تهدید می‎کند که ایشان نسبت به آن هشدار داده است.
آیت‌الله موسوی‌اردبیلی با تأکید بر لزوم هوشیاری همگان نسبت به خطراتی که متوجه دین شده است، با اشاره به بخشی از سخنان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در این دیدار اظهار داشت: این که شما گفتید فرازی از حقیقت است ولی به بخش‎های دیگر اشاره نکردید، یا لازم ندیدید و یا از آن غفلت کردید.
وی تصریح کرد: متأسفانه مدتی است، احساس می‎کنیم به روحانیت هجمه می‎شود، به اسلام هجمه می‎شود و این هجمه تنها از طرف یک گروه نیست، بلکه از طرف گروه‌های مختلف صورت می‎پذیرد.
وی افزود: وقتی در ‌ارتباط‌ با موضوعی مرجع تقلیدی هشدار می‎دهد، بعضی‎ها به جای توجه به این هشدار می‌گویند فلانی کیست که هشدار بدهد؛ اگر این رویه ادامه پیدا کند بعد از آن خطاب به دیگر مراجع نیز تسری پیدا می‎کند و سپس نظام مرجعیت و فقاهت مورد هجوم واقع خواهد شد.
وی خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اینها هم خطراتی است که مدتی است متوجه دین و روحانیت شده است، مبادا شما از آن غفلت کنید و فقط نظرتان را متوجه گوشه‎ای از مشکلات کنید.
آیت‌الله موسوی‌اردبیلی با بیان اینکه هر چیزی که بر خلاف مصالح اسلام و انقلاب گفته شود از جانب هرکس باشد مردود است، تاکید کرد: ممکن است افراد ناآگاهی را تحریک کنند که نسنجیده حرف بزنند، بدانید اینها جز نقشه‎های دشمن است، چرا مدتی است به مرجعیت جسارت می‎شود؟ چرا وقتی یک مرجع سخنی می‎گوید یک فرد بی‎اطلاع و تازه کار را می‎آورند تا در برابر او سخن بگوید؟
وی بیان داشت: شما در صحبت‎هایتان گفتید دین در خطر است؛ من هم این مسئله را قبول دارم ولی باید همه جوانب موضوع را دید، هرکس توان و قدرتی دارد باید به کمک اسلام برخیزد.
این مرجع تقلید ادامه داد: ما از دشمنان شناخته شده خود همانند بهایی‎ها، وهابی‎ها، سلفی‎ها و امثال آنها هراسی نداریم زیرا همیشه در تاریخ این دشمنان بوده‎اند، ما از این می‎ترسیم که خدای ناکرده افرادی از جمع خودمان ناآگاهانه تیشه به ریشه ما بزنند.
وی در پایان اعتلای اسلام و تشیع را از درگاه خداوند منان مسئلت کرد.
دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی نیز در این دیدار ‎ضمن اشاره به اهداف شکل‎گیری حزب موتلفه گزارشی از وضعیت فعلی حزب و فعالیت‎های آن ارائه کرد.
محمد نبی حبیبی اظهار داشت: ما در حال حاضر دو هدف کلی را دنبال می‎کنیم؛ یکی تقویت تفکر دینی مبتنی بر ولایت فقیه و دیگری مقابله با هجمه‎ای که نسبت به این تفکر صورت می‎پذیرد ولی این دفاع از ولایت و توسعه تفکر دینی به این معنا نیست که از قوای مختلف سه‎گانه انتقادی صورت نگیرد.
وی با انتقاد از بعضی از شعارهای روز قدس، این شعارها را در راستای نقض حکومت دینی دانست.
حبیبی در پایان گفت: ما کارمان را با هدایت و نظرات مرجعیت دینی پی می‎گیریم.