چرا غرب سخنان منطقی احمدی‌نژاد را تحریف می‌کند؟
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

 

پایگاه اینترنتی "خانه‌ شفاف‌سازی اطلاعات" با بررسی سخنان رییس‌جمهور ایران در رابطه با هولوکاست و مسئله فلسطین، به بیان دلایل تحریف و جوسازی غرب علیه مواضع احمدی‌نژاد پرداخت.

به گزارش شبکه ایران، "لارنس سایبرا" تحلیلگر پایگاه اینترنتی "خانه شفاف‌سازی اطلاعات"، طی مقاله‌ای به تحلیل و شفاف‌سازی سخنان "محمود احمدی‌نژاد"،‌ رییس‌جمهور ایران در رابطه با هولوکاست پرداخت.
وی در این مقاله با رد ادعاهای رسانه‌های غربی در رابطه با سخنان احمدی‌نژاد، نوشت: سوال مهمی که ذهن افکار عمومی جهان را به خود مشغول کرده این است که معنی سخن احمدی‌نژاد و "محمد مهدی عاکف" رهبر اسلامگرای مصر، در مورد "افسانه هولوکاست" چیست؟"
وی در پاسخ به این سوال گفت: محمود احمدی‌نژاد طی سخنرانی خود در شهر زاهدان، خطاب به هزاران نفر از ایرانیان گفت: "امروز، آن‌ها یک افسانه به نام هولوکاست ایجاد کردند و این در نظرشان بالاتر از خدا، مذهب و پیامبران است. "
رئیس‌جمهور ایران در ادامه سخنرانی خود افزوده بود: برخی از دولت‌های غربی به خصوص ایالات متحده، از توهین به مقدسات مسلمانان و حتی پیامبر آن‌ها ابایی ندارند در حالی که انکار افسانه هولوکاست، با اینکه صهیونیست‌ها طی 60 سال گذشته بر کشورهای دیگر فشار می‌آورند و مردم بیگناه فلسطین را می‌کشند، به عنوان یک جرم در نظر گرفته می‌شود؛ در واقع هلوکاست واقعی را  می‌توان در فلسطین و عراق دید.
در همین حال محمد عاکف رهبر اسلام‌گرای مصر و نیروی اصلی مخالف در پارلمان این کشور نیز سخنان رئیس‌جمهور ایران درمورد هولوکاست را در بیانیه‌ای اینگونه بازتاب داد: "دموکرات‌های غربی به هر کسی که دیدشان با فرزندان صهیون متفاوت است حمله می‌کنند و تا این حد درباره افسانه هولوکاست نگران هستند".
نویسنده این گزارش با تاکید بر لزوم نگاه عمیق‌تر به سخنان رئیس‌جمهور ایران، اضافه کرده است: احمدی‌نژاد نمی‌گوید که هولوکاست اتفاق نیافتده؛ بلکه حرف پیچیده‌تری دارد. آنچه احمدی نژاد بیان کرده این است که صهیونیسم داستان هولوکاست را در راه اعتقادات خود بیان می‌کند، یعنی آن‌ها می‌خواهند تا اعتقادات خود را بر دیگران تحمیل کنند.
به همین خاطر وقتی احمدی‌نژاد از هولوکاست صحبت می‌کند، در واقع به نفی هولوکاست نمی‌پردازد به طوری که او حتی در مورد هولوکاست به عنوان یک رویداد تاریخی هم بحث نمی‌کند بلکه او اعتبار این داستان و چگونگی بهره‌گیری از آن را زیر سوال می‌برد و آن را غیرمجاز می‌شمارد.

* تحقیر یک فلسطینی با مجبور کردن وی به نواختن ویولن اسرائیل را به هم ریخت
نویسنده این گزارش در تشریح هدف اصلی صهیونیست‌ها برای حمله به اعتقادات مسلمانان، نوشت: اگر به یاد داشته باشید، چندی پیش سربازان اسراییلی یک فلسطینی به نام  "ویسام تیام" را در یکی از ایست‌های بازرسی واقع در سرزمین‌های اشغالی وادار به نواختن ویولن کردند. اما مطلب مهم واکنشی است که غرب و رژیم صهیونیستی نسبت به انتشار تصاویر این واقعه نشان دادند. به طوری که نگاه دقیق به این واکنش‌ها می‌تواند بیانگر همان منظوری باشد که احمدی‌نژاد در سخنانش راجع به افسانه هلوکاست بیان می‌کند.
واکنش‌های بین‌المللی به رفتارصهیونیست‌ها با ویسام تیام باعث به وجود آمدن تحرکات خاصی در میان صهیونیست‌ها شد البته آن‌ها نگران افشا شدن رفتار بدشان با فلسطینیان نبودند بلکه مساله این بود که افشای چنین رفتارهایی موجب به چالش کشیدن تصویری شد که صهیونیست‌ها از اسرائیل و ساکنین سرزمین‌های اشغالی ساخته‌اند. به عبارت دیگر، این موضوع افسانه‌ای را که اسراییل از خود ساخته بود، مخدوش کرد.
نویسنده با تشریح تلاش صهیونیست‌ها برای توجیه رفتار غیرانسانی سربازان صهیونیست با فلسطینیان خاطرنشان کرد: بعد از انتشار تصاویر این واقعه که توسط فعالان صلح ضبط شده بود، مفسر رادیو ارتش اسرائیل با اشاره به اردوگاه مرگ نازی‌ها، این واقعه را یادآور موسیقیدانان یهودی دانست که مجبور به ساخت موسیقی برای قتل عام یهودیان شدند.
همچنین مولف کتابی که واقعه یهودیان ویولن‌نواز را نوشته بود، در روزنامه "یدیعوت آحارونوت"، نوشت:  سربازانی که یک فلسطینی را وادار به ویولن نواختن کرده‌اند، باید در دادگاه محاکمه شوند اما نه برای سوء استفاده از اعراب بلکه برای توهین به هولوکاست!
وی همچنین تشریح کرد که این واقعه موجودیت اسرائیل را به عنوان یک کشور یهودی نفی می‌کند و اگر ارتش، این سربازان را در دادگاه محاکمه نکند ما دیگر هیچ حق اخلاقی برای صحبت از خودمان به عنوان کشوری که از واقعه هولوکاست به وجود آمده نداریم.
این نویسنده اسراییلی در ادامه تاکید کرد: اگر ما اجازه دهیم سربازان یهودی ویولن‌زن عرب را به این وسیله تحقیر کنند، به پایین‌ترین نقطه ممکن اخلاقی می‌رسیم. این در حالی است که حضور ما در این منطقه عربی، به خاطر درد و رنج‌هایی که کشیده‌ایم توجیه شده و می‌شود.

* احمدی‌نژاد کشتار مسلمانان و مسیحیان به بهانه هولوکاست را نادرست می‌خواند
کارشناس خانه شفاف‌سازی اطلاعات در ادامه گزارش خود تاکید می‌کند که منظور احمدی‌نژاد این است که صهیونیست‌ها از واقعه هولوکاست یک افسانه ساخته‌اند و از آن برای توجیه آنچه که با فلسطین و سکنه آن انجام دادند، استفاده می‌کنند. آن‌ها رنجی که در اروپا کشیدند را دست مایه‌ ایجاد یک حکومت در فلسطین کردند.
این گزارش می‌افزاید: نه یهودیان و نه مسلمانان یا مسیحیان مسئول رفتار ضدیهودی اروپاییان یا نازی‌ها در هولوکاست نیستند. احمدی‌نژاد و عاکف می‌گویند: این افسانه دلیلی بر حقیقت شکل گرفته در فلسطین نیست و سوال‌های مطرح شده، درباره ماهیت هولوکاست یا کشتار جمعی یهودیان نیست بلکه سوال این است که چرا مردم فلسطین باید تاوان جرمی که دیگران مرتکب شده‌اند را پس دهند؟ به بیان دیگر درست است که جرائمی علیه یهودیان رخ داده است، اما مسئول آن مردم فلسطین نیستند.
این گزارش در ادامه بررسی سخنان رئیس‌جمهور ایران می‌افزاید: احمدی‌نژاد با یادآوری این مطلب که همان کشورهای اروپایی که این جرائم را در مورد یهودیان مرتکب شدند، اجازه اشغال فلسطین را برای تاسیس رژیم صهیونیستی داده‌اند، خطاب به کشورهای اروپایی می‌گوید: اگر شما مرتکب این جرائم شدید پس از زمین‌های خود در اروپا، آمریکا، کانادا یا آلاسکا به آن‌ها بدهید. در این صورت ملت ایران هیچ اعتراضی نخواهد داشت، دیگر روز قدسی نخواهد بود و از تصمیم شما نیز حمایت می‌کنیم.
این گزارش با تاکید بر اینکه غرب چالش‌های علمی ایجاد شده توسط احمدی‌نژاد را منحرف کرده می‌نویسد: در حالت عادی این بحث می‌توانست یک بحث جذاب دانشگاهی باشد، اما در حال حاضر این موضوع به مشکلی تبدیل شده، به طوری که ما باید سعی کنیم تا بفهمیم احمدی‌نژاد واقعاً چه گفته است. این در حالی است که در حال حاضر (غرب) با ارایه اطلاعات غلط، دولت ایران را هدف یک براندازی نرم قرار داده که قرار بود از طریق مبارزات انتخاباتی انجام پذیرد.

* دروغ‌هایی که غرب درباره احمدی‌نژاد می‌سازد...
این گزارش با اشاره جوسازی‌ رسانه‌های غربی علیه ایران می‌نویسد: هنگامی که مردم در رسانه‌های گروهی در مورد ایران و رئیس‌جمهورش می‌شنوند که به عنوان مثال:  "احمدی نژاد هولوکاست را انکار می‌کند!" به خوبی به یاد عملکرد رسانه‌های خبری برای ایجاد جنگ سال 2003 می افتند و دقیقاً در همین زمان است که مردم باید از خودشان بپرسند که آیا این خبرها برای بسیج افکار عمومی به منظور برانگیختن یک جنگ جدید، طراحی شده‌اند؟
این در حالی است که در واقع همان کسانی که باعث شکست شدید جنگ عراق شدند، حال می‌خواهند شانس خود را در ایران امتحان می‌کنند. دقیقاً مانند زمانی که بوش به دنبال توجیهی برای حمله به عراق بود و رسانه‌ها این زمینه را با خطر صدام حسین و سلاح‌های کشتار جمعی برای او فراهم آوردند،  این بار نیز ایالات متحده نیاز به یک بهانه جدید برای حمله به کشوری که واضح است قصد حمله به آمریکا را ندارد، نیاز دارد و سخت نیست که بفهمیم این بهانه جدید تمرکز روی شخص محمود احمدی‌نژاد است.
برای درک بهتر این حقیقت، می‌توان به داستان‌هایی که در مورد او در رسانه‌های خبری آمریکا در بیش از شش ماه گذشته منتشر شده توجه کرد: 

1. "او منکر هولوکاست است! "
2. " او می‌خواهد اسرائیل را از نقشه جهان پاک کند! "این چیزی است که در گزارش رسانه‌های خبری از سخنرانی احمدی نژاد در کنفرانس  "جهان بدون صهیونیسم" تهران برداشت شد. اما هنگامی که سخنان او به درستی ترجمه شد، معلوم شد او واقعاً نمی‌گوید که اسراییل باید از نقشه محو شود، بلکه او تاکید می‌کند که "رژیم اشغال گر در اورشلیم باید از صفحه زمان برداشته شود"، که این به معنی تهدید به جنگ یا نابودی نیست، بلکه آرزویی است برای تغییر نظام در سرزمین‌های اشغالی؛ بدیهی است احمدی‌نژاد معتقد نیست که سرزمین فلسطین با دارا بودن اکثریت مسلمان، باید با زور به یک کشور یهودی تبدیل شود.
3. "او بیمار روانی است و مثل هیتلر صحبت می کند! "
4. " یهودیان ایران مجبورند ستاره‌هایی به رنگ زرد به لباس خود وصل کنند!"

 چندی پیش دو خبر گزاری نشنال پست کانادا و نیویورک پست اعلام کردند که قانونی در مجلس ایران تصویب شده که یهودیان ایرانی باید نوار زرد رنگی به لباس‌های خود وصل کنند مانند ستاره هایی که یهودیان در آلمان زمان نازی به لباس خود می‌زدند و نشنال‌پست این مقاله را از سایت اینترنتی خود حذف کرد.
این در حالی است که نه تنها چنین قانونی در ایران نبوده بلکه مشخص شد که این خبر را یک خبرنگار سلطنت‌خواه به نام امیر طاهری تهیه کرده، که تصادفاً عضو روابط عمومی شرکتی است که لیست تعداد زیادی از نومحافظه‌کاران و حامیان اصلی جنگ با عراق را در میان مشتریان خود دارد.