کارشناس صهیونیست: حماس در جنگ روانی علیه تل‌آویو پیروز شد
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک کارشناس رژیم صهیونیستی در امر جنگ روانی اعتراف کرد که جنبش حماس در مدیریت جنگ‌ روانی علیه تل‌آویو در رابطه با پرونده "گلعاد شالیت " نظامی اسیر رژیم صهیونیستی موفق عمل کرد.


به گزارش فارس، "ران شلایور " کارشناس صهیونیست متخصص در امور جنگ روانی در دانشگاه صهیونیستی "اریئل " با اشاره به عملیات مبادله 20 اسیر زن فلسطینی با نوار ویدئویی مربوط به گلعاد شالیت گفت که نیروهای حماس موفق شدند در جنگ روانی علیه اسرائیل خود را پیروز کنند.
وی در گفت‌وگو با رادیو رژیم صهیونیستی تاکید کرد: نیروهایی که شالیت را به اسارت گرفتند، موفق شدند در طول یک هفته ما را در انتظار یک نوار ویدیویی که کمتر از 2 دقیقه زمان داشت، بگذارند و ما را در این توهم نگه دارند که آیا این فیلم از طریق ایمیل منتقل خواهد شد یا اینکه از طریق نوار ویدیویی به دست اسرائیل خواهد رسید.
این کارشناس صهیونیست اعتراف کرد که این یک موفقیت بزرگ در جنگ روانی برای حماس بود.
وی ادامه داد: "موساد که یکی از بهترین دستگاه‌های اطلاعاتی در جهان است، نتوانست از فریب خوردن ما و بازی دادن ما جلوگیری کند ".
شلایور با ابراز شگفتی در زمینه شکست موساد در این زمینه گفت: چگونه ممکن است که سیستمی به این وسعت و بزرگی در مقابل سیستم کوچکی مانند حماس شکست بخورد و نتواند هیچ اطلاعاتی را در مورد سرنوشت یک نظامی اسیر شده به دست آورد.