اتحادیه عرب: اقدامات اشغالگران در مسجدالاقصی جنایتی سازمان‌یافته است
ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون دبیرکل اتحادیه عرب اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی را جنایتی سازمان‌یافته توصیف کرد و از تحرکات بین‌المللی این اتحادیه برای توقف این جنایت خبر داد.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "مفکرة الاسلام "، "محمد صبیح " معاون دبیرکل اتحادیه عرب در پی جنایات روزهای اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی بر حمایت این اتحادیه از ملت فلسطین برای مقابله با نیروهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
صبیح در سخنانی خاطرنشان کرد: اقدامات نیروهای اسرائیلی در مسجدالاقصی در وهله اول با هدف تقسیم حرم شریف ابراهیمی و در مرحله دوم با هدف تقسیم مسجدالاقصی صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: این همان دلیلی است که جوانان فلسطینی را بر آن داشته که شب‌ها را در مسجدالاقصی بمانند تا مانع از ورود شهرک‌نشینان به داخل مسجد شوند.
صبیح ابراز داشت: آنچه امروز در مسجدالاقصی روی می‌دهد درچارچوب یک زنجیره طولانی از سیاست‌های منظم و سازمان‌یافته اسرائیل برای تسلط کامل بر این مسجد است.
وی همچنین از تماس‌های اتحادیه عرب با اعضای دائم شورای امنیت و شورای سفیران عرب در نیویورک و یونسکو برای فشار بر سازمان ملل متحد و اتخاذ تصمیماتی برای توقف فوری جنایات اسرائیل در قدس خبر داد.
صبیح گفت که اتحادیه عرب نامه‌هایی را به کشورهای عربی فرستاده است تا تحرکات خود را در تمامی سطوح برای توقف این جنایات سازمان‌یافته تسریع بخشند.
نیروهای رژیم صهیونیستی از شب گذشته 150نمازگزار فلسطینی را در مسجدالاقصی به محاصره درآورده اند.
نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی پیش از ظهر امروز با مردم فلسطین که در حمایت از فلسطینی‌های داخل مسجدالاقصی و در اعتراض به بسته شدن مسجد به روی فلسطینیان تجمع کرده بودند، درگیر شده و با شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی و استفاده از ماشین‌های آبپاش در تلاش برای متفرق کردن آنها برآمدند.
پلیس رژیم صهیونیستی همچنین تعدادی از فلسطینی‌های معترض و شخصیت‌های فلسطینی از جمله "حاتم عبدالقادر " مسئول پرونده قدس در جنبش فتح و "کمال الخطیب " معاون رئیس جنبش اسلامی در سرزمین‌های اشغال شده سال 1948میلادی را بازداشت کرد.
نیروهای رژیم صهیونیستی شیخ "رائد صلاح " رئیس جنبش اسلامی را نیز زخمی کردند. این نیروها همچنان به محاصره مسجدالاقصی ادامه می‌دهند.
از سوی دیگر، "الرفیق ابوجمال " سخنگوی گردان‌های شهید "ابو علی مصطفی " شاخه نظامی جنبش آزادیبخش فلسطین با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در قدس گفت که اشغالگران به این علت جنایات خود را افزایش داده‌اند که می‌دانند نشانه‌های صلح و پایان دادن به شکاف داخلی در میان فلسطینی‌ها نمایان شده است.
وی حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر به نوار غزه و افزایش بازداشت‌ها و حمله‌ها در قدس اشغالی را دلیلی جدی بر عزم اشغالگران در افزایش حمله‌های خود علیه ملت فلسطین دانست.