سردار شریف:واکنش سریع در برابر حملات دشمن از اهداف رزمایش پیامبر اعظم (ص) بود
ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی
معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید در صورت حمله دشمن از فرصت ویژه واکنش سریع استفاده کرد که یکی از اهداف رزمایش پیامبر اعظم (ص)4 بود.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ "رمضان شریف" در جمع خبرنگاران افزود: بخش اعظم جنگ های فیزیکی در دنیای امروز متاثر از کارکردهای رسانه ها است و شاید داشتن تجهیزات بخشی از مقوله است و آنچه مهم است در دست داشتن افکار عمومی است.
وی با اشاره به اینکه برای نیروهای نظامی کشور این مهم است که رسانه ها واقعیت توان دفاعی کشور را به شکلی به تصویر بکشند که دشمن جرات نکند، به ما حمله کند تصریح کرد: موضوع فرهنگ دینی و عاشورایی به برکت نظام اسلامی، جزء تکالیف الهی برای دفاع از کشور است و روح بیگانه ستیزی نیز می تواند در دادن انگیزه به مردم ما برای حفاظت از کشور کمک کند.
شریف با تاکید بر اینکه کشور ما پهناور و از نظر جغرافیایی بسیار استراتژیک است، اظهار داشت: وجود اقوام مختلف نیز باعث شده که دشمن اجازه به خود ندهد به مرزهای کشور ما تعدی کند.
وی دفاع مقدس را دارای دستاوردهای فراوانی عنوان دانست و تاکید کرد: دفاع مقدس باعث شد که ما به تکنولوژی بومی ساخت تجهیزات دفاعی دست یابیم و نیروهایی ورزیده تربیت کنیم.
سردار شریف افزود: با اینکه در اول انقلاب از حمله و تجاوز به خاک خود غافلگیر شدیم، اما باید کاری کرد که دیگر این افراد جرات حمله به ایران را نداشته باشند.
وی همچنین در خصوص بکارگیری بسیجیان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن نیز اظهار داشت: این نیرو پتانسیل ویژه ای را در اختیار کشور برای دفاع از کشور قرار داده که می توان از آنها به خوبی بهره گرفت.
معاون روابط عمومی کل سپاه با اشاره به بازتاب خوب رزمایش های انجام شده در سطح مطبوعات و رسانه های جهانی تصریح کرد: امنیت و آرامش نیازهای فردی و اجتماعی امروز جامعه ماست و داشتن نیروهای مسلح قدرتمند و مردمی پشتوانه ای برای پیشبرد اهداف نظام است.
وی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) 4 اظهار داشت: این رزمایش گوشه ای از توان نیروهای مسلح بومی کشور بود که در معرض دید جهانیان قرار گرفت.

** در هفته بسیج اقدامات این نیرو در بحث پدافند غیرعامل به نمایش در خواهد آمد

شریف برگزاری این رزمایش را در جهت بازدارندگی دشمن و ارسال پیام دوستی به کشورهای همسایه عنوان کرد و گفت: تاسیسات حساس خود را به گونه ای حفظ کردیم که کمترین آسیب را داشته باشد که در هفته بسیج گوشه ای از اقدامات این نیرو را در بحث پدافند غیرعامل به نمایش خواهیم گذاشت.
وی در پایان تاکید کرد: باید بتوان در صورت حمله دشمن از فرصت ویژه واکنش سریع استفاده کرد که این یکی از اهداف رزمایش پیامبر اعظم (ص) بود.
گفتنی است در پایان این مراسم از خبرگزاری ها و خبرنگارانی که در خصوص پوشش رزمایش پیامبر اعظم (ص) 4 همکاری کردند، تقدیر شد.