کروبی :ناراحت بودم؛ نگفتم آزار جنسی اتفاق افتاده است
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام مهدی کروبی در پی اعتراضات گسترده مردمی درباره ادعای آزار جنسی برخی زندانیان و تهیه خوراک برای رسانه های اجنبی از موضوع عقب نشست و گفت: به علت ناراحتی شدید از این موضوع نامه‌ای را به صورت محرمانه به رییس مجلس خبرگان نوشتم. در همان نامه هم نگفتم که حتما چنین اتفاقی روی داده است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت حجت الاسلام مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتمادملی گفت : "‌طی هفته اخیر حملات تندی نسبت به من وارد شد ، حملاتی که از تریبون نماز جمعه و یا از سوی برخی از نمایندگان مجلس ، صدا و سیما و مطبوعات و وابستگان به نهادها و برخی از روحانیت مطرح شد که من در برابر این مباحث گفته بودم که چنانچه این روند ادامه پیدا کند من ناگفته هایی را بازگو خواهم کرد .
حجت الاسلام کروبی با اشاره به اینکه بارها از طریق نامه و مصاحبه این مطالب را بیان کرده است گفت:‌ " من این مسائل را طی نامه‌ای به ریاست محترم قوه قضائیه، وزیر سابق اطلاعات و دیگر مسئولان یادآور شده و یا در مصاحبه‌ها به صورت مکرر بیان کرده‌ام تا شاید با توجهی که نسبت به این رفتارها می‌شود مانع از تکرار آن شوند ولی بعد از مدتی اخباری به من درباره آزار جنسی بازداشت شدگان رسید که به علت ناراحتی شدید از این موضوع نامه‌ای را به صورت محرمانه به رییس مجلس خبرگان نوشتم. در همان نامه هم نگفتم که حتما چنین اتفاقی روی داده است بلکه گفتم که شایعه شده که چنین ماجرایی روی داده و افرادی از آشنایان خودمان نیز این مطلب را گفته‌اند و تاکید کردم که انشاء الله اخباری دروغ و شایعه باشد ولی باید این اخبار بررسی شود تا اگر شایعه‌ای بیش نیست که همه از رفتارها و عملکردها با قاطعیت دفاع کنیم ولی اگر هم در مواردی چنین اتفاقی روی داده است بگوییم که عاملان این قضیه جز نیروهای خودسر بوده‌اند که باید معرفی و مطابق قانون مجازات شوند تا اینکه ساحت مقدس جمهوری اسلامی ایران را از چنین مباحثی پاک کنیم که چنین موضوعی در تاریخ ثبت نشود و شاخ و برگ فراوانی به آن داده شود و از سوی دیگر خون بچه‌هایی که در این راه کشته شده اند تضییع گردد. "
حجت الاسلام کروبی افزود: "‌من در این نامه تاکید کردم که اگر هم چنین اتفاقی روی نداده است و ثابت شد که این چنین نبوده از زبان ما که خودمان به انتخابات معترض بوده‌ایم مطرح شود تا حداقل عده ای باور کنند "
کروبی با اشاره به برخوردهایی که در واکنش به انتشار چنین نامه ای صورت گرفت گفت: "‌بیش از ده روز منتظر پاسخ نامه‌ام بودم ولی به من خبری نرسید و بنابراین این نامه را علنی کردم و در این میان جمعیت بسیاری از دلسوزان نظام مرا تحسین کردند و برخی هم دوستانه انتقاداتی را مطرح کردند که من نیز استقبال کردم ولی در همین راستا برخی از تریبون نماز جمعه،‌مجلس، وابستگان به نهادهای نظامی، سایتها و خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیما به بنده فحاشی کردند. ولی از این میان آنچه بیش از همه تاسف مرا برانگیخت مطالبی بود که از تریبون نماز جمعه علیه من مطرح شد.
اظهارات قبلی کروبی بازتاب وسیعی در رسانه های بیگانه پیدا کرد ولی این رسانه ها از عقب نشینی کروبی از اظهارات قبلی علیرغم شعار دروغین بی طرفی در انعکاس اخبار هیچ خبری منتشر نکردند.
انتهای پیام/