"مسجد‌الاقصی" به محاصره نظامیان صهیونیست درآمد
ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

 

نظامیان رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن شهروندان فلسطینی که در اطراف مسجد الاقصی حضور داشتند از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.

به گزارش شبکه ایران به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، نظامیان رژیم صهیونیستی برای متفرق کردند شهروندان فلسطینی که در اعتراض به اقدام نظامیان صهیونیست در بستن مسجد الاقصی و محاصره کردن بیش از 150 نمازگزار فلسطینی در داخل آن از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.
بنابراین گزارش، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی با حضور گسترده خود هم اکنون در تلاش برای متفرق کردن شهروندان فلسطینی هستند که در اطراف در اصلی ورودی بخش قدیمی شهر اشغالی قدس و همچنین در نزدیک منطقه "باب الاسباط" تجمع کرده‌اند.
بر اساس گزارش تصوریری شبکه تلویزیونی العربیه، هم اکنون درگیری بین شهروندان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در اطراف مسجد الاقصی در جریان است و نظامیان به سمت فلسطینی‌ها گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی شلیک می‌کنند و درمقابل فلسطینی‌ها نیز آنها را هدف سنگ پرانی قرار می‌دهند.
استفاده نظامیان صهیونیست از گاز اشک آور برای متفرق کردن شهروندان فلسطینی باعث ایجاد حالت خفگی در بین تعدادی از آنها شده است.
نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین شماری از فلسطینی‌های معترض را بازداشت کرده‌اند. این نیروها ساعاتی پیش نیز "حاتم عبدالقادر" مسوول پرونده قدس در جنبش فتح را بازداشت کردند.
نمازگزاران داخل مسجد الاقصی همچنان از خروج از این مسجد خودداری می‌کنند، زیرا پلیس رژیم صهیونیستی تهدید کرده است که همه آنها را بازداشت خواهد کرد و به این ترتیب شماری از نمازگزاران در محاصره نیروهای اسراییلی قرار دارند.