انعکاس رزمایش‌های سپاه قدرت بازدارندگی کشور را به نمایش گذاشت
ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مسوول روابط عمومی و انتشارات سپاه ضمن تقدیر از پوشش خبری مناسب رزمایش موشکی اخیر سپاه پاسداران، اظهار داشت: انعکاس مناسب رزمایش‌های سپاه، قدرت بازدارندگی کشور را به نمایش گذاشت.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، خبرنگاران حاضر در رزمایش موشکی پیامبراعظم(ص) 4 سپاه، عصر امروز در مراسمی صمیمی با حضور در روابط عمومی کل سپاه مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
در این مراسم سردار رمضان شریف مسوول روابط عمومی و انتشارات سپاه با ابراز خرسندی از بازتاب خوب رزمایش نیروهای مسلح و تاثیر آن در نمایش قدرت بازدارندگی کشور گفت: رزمایش ها همیشه دارای پیام های بازدارنده هستند و در چند سال گذشته سلسله رزمایش های پیامبر اعظم(ص) توانسته است این بازدارندگی را به نحوه مطلوبی منعکس کند و این خیلی مهم است که رسانه‌ها قدرت بازدارندگی کشور را به گونه ای به تصویر بکشند که دشمن حتی تعرض به کشور را به مخیله خود راه ندهد.
مسوول روابط عمومی و انتشارات سپاه با اشاره به نقش رسانه ها در شکل دهی افکار عمومی اظهار داشت: امروز کشورهای بسیاری هستند که انبارهای تسلیحاتی آن ها پر از سلاحهای مدرن است ، اما حتی در همراهی مردم خودشان نیز شکست خورده اند و داشتن تجهیزات تنها بخشی از قدرت را شکل می دهد، اما آن چه امروز مهم است در اختیار داشتن افکار عمومی است.
وی افزود: امروز فورانی از تنفر از دشمن در بین مردم منطقه وجود دارد و آن ها با تمام قدرت خود نمی‌توانند مانع این تنفر فزاینده بشوند و این به خاطر این است که آن ها به قدرت پوشالی خود دلخوش هستند.
سردار شریف با تشریح عوامل بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی در مقایسه با سایر کشورها، برخورداری از فرهنگ عاشورایی و علوی و همچنین جاری بودن روح استکبار ستیزی در بین ملت ایران را مهمترین این عوامل دانست و خاطرنشان کرد: وجود خیل عظیم نیروهای بسیجی که با استمرار حضور خود، سپاه و نیروهای مسلح را به خیل عظیم مردم متصل کرده است، از مهمترین عوامل بازدارندگی است.
وی ادامه داد: جغرافیای وسیع و پهناور کشور که با دسترسی به آب های آزاد موقعیت ژئوپلتیکی ویژه‌ای را فراهم کرده است در کنار وجود اقوام علاقه مند به نظام جمهوری اسلامی در مرزهای کشور از دیگر عوامل قدرت بازدارندگی برشمرد.
مسوول روابط عمومی و انتشارات سپاه افزود: علاوه براین دستاوردهای ملت ما در دوران دفاع مقدس نیز توانسته است قدرت بازدارندگی ما را بسیار موثر سازد چرا که ما در دوران دفاع مقدس آموخته ایم باید تجهیزات متناسب با تهدیدات دشمن را در اختیار داشته باشیم و به حمدالله امروز در بسیاری از عرصه های دفاعی صاحب تکنولوژی بومی و انبوه هستیم.
وی با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس در صحنه بازدارندگی کشور خاطر نشان کرد: دفاع مقدس یک نیروی عظیم ورزیده و با قابلیت را در اختیار ما قرارداده است و امروز این پتانسیل که دشمن نیز به خوبی به آن واقف است یک اهرم بازدارنده جدی است.
شریف امنیت و آرامش و نیز داشتن نیروهای مسلح مقتدر و قدرتمند را از دیگر عوامل بازدارنده کشور برشمرد و گفت: وقتی جامعه احساس کند از نیروهای مسلح قابل اطمینان برخوردار است طبعا این احساس باعث پیشرفت های متعددی در حوزه های مختلف خواهد شد.
مسوول روابط عمومی و انتشارات سپاه پدافند غیرعامل را از دیگر محورهای مهم بازدارندگی دانست و یادآورشد: به حمدالله امروز در پدافند غیرعامل به نقطه ای از اطمینان رسیده ایم که در مواجهه با مشکلات و دشمنی ها کمترین آسیب به کشور وارد خواهد شد و حتی در بعضی نقاط اساسا دشمن قادر نیست هیچ گونه آسیبی به ما وارد سازد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایا از تلاش ها و زحمات خبرنگاران در انعکاس رسانه ای و خبری رزمایش پیامبراعظم(ص) 4 تجلیل و تقدیر به عمل آمد و خبرنگاران نیز نقطه‌نظرات خود را با مسوول روابط عمومی و انتشارات سپاه درمیان گذاشتند.