اهدای نمایشی خون توسط مدیر کل انتقال خون یزد پیشنهاد خبرنگار بود
ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: مدیرکل انتقال خون استان یزد یکی از اهداکنندگان مستمر خون است و همان‌روز که صداوسیما گزارش شیطنت‌آمیز را پخش کرد برای اهدای خون آماده می‌شد اما به علت ساده‌لوحی و فریب‌ خوردن از خبرنگار از سمت خود برکنار شد.


حسن ابوالقاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: گزارش پخش شده از صداوسیما که در آن اهدای خون به شوخی و تمسخر گرفته شده است یک شیطنت رسانه‌ای بود و در حالی که تبلیغات صداوسیما همواره یکی از عوامل گسترش اهدای خون و حمایت از فرهنگ انتقال خون در کشور است این گزارش تمسخر‌آمیز شایسته نبود.
وی گفت: مدیر کل سابق انتقال خون استان یزد در همان روز که خبرنگار صداوسیما مراجعه کرد آماده خون دادن در ساعت 11 بود اما خبرنگار اصرار کرد تا قبل از آماده شدن تشریفات اهدای خون به صورت نمادین جلوی دوربین نشان دهد که خون اهدا می‌کند و مدیرکل نیز به خبرنگار اعتماد کرد و این حرکت را انجام داد اما در یک اقدام غیر اخلاقی و شیطنت‌آمیز این صحنه از صداوسیما پخش شد.
وی گفت:‌ صبح فردای روزی که این گزارش از صداوسیما پخش شد مدیرکل انتقال خون استان یزد به علت ساده‌‌لوحی و فریب خوردن از خبرنگار که در شأن یک مدیر دولتی نیست از سمت خود برکنار شد و به جای وی آقای خدایی به عنوان مدیرکل جدید انتقال خون استان یزد معرفی شد.
ابوالقاسمی گفت: مدیرکل سابق انتقال خون استان یزد یکی از اهداکنندگان مستمر خون در کشور است.