آیت‌الله‌صافی گلپایگانی:ولایت فقیه جامع‌الشرایط از افتخارات شیعه است
ساعت ٦:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: آیت‌الله‌ صافی گلپایگانی با بیان اینکه ولایت فقیه جامع‌الشرایط از افتخارات شیعه است گفت: تقدم بر فقها و علما و دوری از آنها موجب ضلالت و گمراهی است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی در دیدار با دبیرکل، اعضای شورای مرکزی و اعضای هیئت اجرایی حزب مؤتلفه اسلامی، با اشاره به اینکه ولایت فقیه جامع‌الشرایط از افتخارات شیعه است اظهار داشت: تقدم بر فقها و علما و دوری از آنها موجب ضلالت و گمراهی است.
وی افزود: اگر بخواهیم نظام اسلامی محفوظ باشد باید دین خود را از آنان بگیریم و بدانیم امروز این نظام دشمنان زیادی دارد که همه می‌خواهند به نظام ضربه بزنند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: دلسوزان انقلاب باید هوشیار باشند و بدانند که غیرت و سربلندی کشور وابسته به حفظ هویت اسلامی و پیروی واقعی از احکام می‌باشد.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: متاسفانه بعد از انتخابات حوادثی پیش آمد که همه را نگران کرد. همه احزاب و گروه‌ها باید برای رسیدن به هدف والای انقلاب اسلامی، روحیه انتقادپذیری داشته باشند و حتی از حقوق مسلم خود برای حفط وحدت و امنیت و آرامش کوتاه بیایند.
وی با تاکید بر این که روحیه تملق و لجبازی باید کنار گذاشته شود بیان داشت: در مقابل احکام نورانی اسلام همه حالت تسلیم داشته و فقط به فکر سربلندی، عزت و پیشرفت کشور و نظام باشند.
وی در این دیدار مطالب مهم دیگری را به صورت خصوصی تذکر داد.
همچنین در این دیدار محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی نیز گفت: حزب مؤتلفه اسلامی معتقد است باید تفکر حکومت دینی مبتنی بر ولایت فقیه را بیش از گذشته ترویج کرد.
در ابتدای این دیدار حبیبی گزارشی از فعالیت‌ها و دیدگاه‌های حزب موتلفه اسلامی را در مورد مسائل اخیر ارائه کرد.