دانشگاه آزاد وقف اموال این دانشگاه را مصوب کرد
ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

چهارمین اجلاس هیئت موسس دانشگاه آزاد در سال 88 به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد.

ه گزارش واحد مرکزی خبر ،چهارمین اجلاس هیئت موسس دانشگاه آ‍زاد اسلامی در سال 88، هشتم مهر به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی و اکثریت اعضا در دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد. بر اساس ا ین گزارش،‌ در این جلسه براساس مصوبه چهارم شهریور امسال مبنی بر وقف املاک، اموال و دارائی های متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی، مقرر شد دبیرخانه هیئت موسس به ثبت وقف نامه مصوب هیئت موسس از طریق مراجع ذیربط اقدام کند و مراحل حقوقی ثبت وقف ازجانب گروه متولیان دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری شود.
در این جلسه براساس گزارش و پیشنهاد هیئت اعزامی از طرف هیئت موسس به لبنان مقرر شد با توجه به استقبال مردم در زمینه های موجود، واحدهای جدیدی علاوه بر واحد بیروت ازجانب دانشگاه آزاد اسلامی مشروط به صدور مجوز واگذاری زمین در آن کشور تاسیس شود.
همچنین در این جلسه هیئت موسس به دانشگاه آزاد اسلامی اجازه داد تا شرکتی برای فعالیت در زمینه انرژی های نو شامل توربین های بادی و سلولهای خورشیدی تاسیس کند و اساسنامه آن را همراه با طرح مطالعاتی و توجیه اقتصادی به تصویب هیئت موسس برساند.
در ادامه جلسه اعضاء هیئت امناء استان آذربایجان غربی، به پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دبیرخانه هیئت موسس به تصویب رسید.
انتشار فصلنامه علمی مطالعات خاورمیانه و برگزاری کنفرانس بین المللی ایران شناسی به پیشنهاد دانشگاه آزاداسلامی و واحد آکسفورد انگلستان از دیگر مصوبات هیئت موسس بود.