شناخت اندیشه و مدیریت امام خمینی لازمه انتقال مفاهیم جنگ است
ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی

سرلشکر صفوی تاکید کرد: اگر بخواهیم ارزشها و مفاهیم جنگ را انتقال دهیم باید ابتدا اندیشه ها و مدیریت حضرت امام (ره) را بشناسانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بازدید از مراحل اجرائی ساخت باغ موزه دفاع مقدس  با اشاره به ضرورت و ارزشمند بودن انجام اینگونه امور در انتقال مفاهیم  و ارزشهای دفاع مقدس به نسل های بعدی و آشکار شدن ابعاد این پروژه عظیم ، در پنجاه سال آینده تصریح کرد: اگر سازه های این پروژه را جسم کار بدانیم ، محتوا و معانی که باید در راستای این پروژه به بازدیدکنندگان و بینندگان آن  منتقل نمائیم بمثابه جان و روح آن هستند.

وی ادامه داد : در حقیقت هسته اصلی مجموعه را محتوای منتشر شده شکل می دهد که  این موضوع  ضرورت پرداختن کامل و حرفه ای به ابعاد گسترده  دفاع مقدس راآشکارمی کند.

سرلشکر صفوی در ادامه  با اشاره به عرصه های مختلف  فداکاری ها و رشادت های  دور از نگاه  مانده  جنگ تحمیلی  افزود : برای تدوین و ترسیم  مفاهیمی که ضرورت انتشار دارد باید از کارگروه های علمی و تخصصی بهره برد، چرا که دفاع مقدس  موضوعی نیست که  با یک نگاه محدود و با یک  نظر بتوان آن را به نسل های بعدی انتقال داد، و در انتشار این مفاهیم می بایست از اساتید مختلف شاخه های علمی همچون جامعه شناسان ، روانشناسان و اساتید نظامی بهره برد.

دکتر صفوی مکتب مقاومت را بعنوان یکی از مهمترین شاخصه های  دفاع مقدس دانست ودر ادامه  به بیان ضرورت  انتشار  معانی و مفاهیم  مکتب مقاومت  پرداخت .

مشاور عالی مقام معظم رهبری  منظور حضرت امام خمینی (ره) را از صدور انقلاب ، در حقیقت صدور تفکر و فرهنگ  مقاومت و پایداری عنوان کرد و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه با صهیونیست‌ها را از نمونه‌هایی دانست که عده‌ای، از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس الگوبرداری کرده‌ و دریافته‌اند که قدرت ایمان بر سلاح برتری دارد.

سرلشکر صفوی در پایان با اشاره به نقش رهبری حضرت امام خمینی در فرماندهی و مدیریت جنگ گفت : اگر بخواهیم ارزشها و مفاهیم جنگ را انتقال دهیم باید ابتدا اندیشه ها و مدیریت حضرت امام (ره) را بشناسانیم و افزون بر آن در معرفی ماهیت انقلاب اسلامی  بکوشیم چرا که تلاش دشمن در راه اندازی و ادامه جنگ از بین بردن انقلاب اسلامی  بوده  ، و وظیفه ما این است که به تبیین نقش رهبری حضرت امام (ره) بپردازیم.