سرلشکر جعفری: ارتش و سپاه در اوج وحدت و هماهنگی هستند
ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی
فرمانده کل سپاه گفت: ارتش و سپاه در حال حاضر در اوج وحدت و هماهنگی با یکدیگر بوده و این وحدت در مقایسه با دوران دفاع مقدس مستحکم‌تر شده و افزایش یافته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سپاه نیوز با اعلام این مطلب اظهار داشت: اکنون صحنه عمل نیست تا کنار هم بایستیم و عمل کنیم امام واقعاً دلهای برادران ارتشی و سپاهی به هم نزدیک است.
وی این وحدت و همدلی را ثمره بهره‌گیری از تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری خواند و افزود: البته این هماهنگی را ستاد فرماندهی کل قوا طی سالیان گذشته و با برنامه ریزی مدون تحت تدابیر معظم له بین همه نیروهای مسلح بویژه ارتش و سپاه ایجاد کرده است.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: مهمترین مؤلفه مؤثر در تحقق این وحدت، تعیین خطوط فاصل ماموریتی بین این دو نیرو است که در قالب نیروهای هوایی، دریایی و زمینی و به شکل مکمل و تعریف شده برای هر دو نیرو مشخص شده است.
سردار جعفری با ابراز خرسندی از تحکیم روز افزون پایه‌های وحدت بین ارتش و سپاه یادآور شد: پس از دوران دفاع مقدس تکلیف ماموریت و سازمان ارتش و سپاه بخوبی و با تعیین حوزه ماموریتی هر یک از نیروها توسط ستاد کل نیروهای مسلح روشن شد که در واقع اولین تدبیر رهبر معظم انقلاب بعد از ارتحال امام (ره) بود، بنحوی که امروز با ایفای این نقش مثبت از سوی ستاد کل در راستای تحکیم این وحدت، هیچ گونه مسئله، ابهام و یا شبهه‌ای را در این راه وجود ندارد و بین ارتش و سپاه رقابت صحیح هست اما وحدت بصورت کامل بین آنها حکمفرماست.
وی همچنین با اشاره به انجام رزمایش موفق موشکی سپاه موسوم به رزمایش پیامبر اعظم (ص) و اثرات بازتاب جهانی آن گفت: این آمادگی سپاه یک یادآوری و تذکر است برای دشمنان و اثر تعیین کننده‌ای در مقابله با تهدیدات آنان داشت.
فرمانده کل سپاه اظهار داشت اصرار ما بر آمادگی‌هایمان در انجام این رزمایش باعث شد آنها مجدداً به این نکته برسند که تهدید نظامی علیه ایران فایده ندارد و حتی از تحریم‌ هم باید دست بردارند و البته موقعیت و زمان انجام رزمایش هم که قبل از انجام مذاکره و مباحث هسته بود نیز تعیین کننده بود که این امر نتیجه فضل الهی است.