علت عدم‌استقبال از خط نفاق افزایش بصیرت دانشجویان است
ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: کانون دانشجویان و جوانان جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید و حوادث هفته اول دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزای فارس، کانون دانشجویان و جوانان جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید و حوادث هفته اول دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف بیانیه‌ای صادر کرد.
متن بیانیه به شرح زیر است:
هفته نخست سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در حالی سپری گشت که دشمنان ایران اسلامی که در واقع مخالف پیشرفت علمی کشور هستند، خواب‌هایی برای ایجاد آشوب و اغتشاش در فضای سیاسی دانشگاه‌ها دیده بودند که به لطف الهی و با هشیاری اکثریت دانشجویان تعبیری جز فضاحت برای آنها به دنبال نداشت.
جریان جدید نفاق پس از ناامیدی از اجرای کودتای مخملین در کشور و خصوصا پس از رسوایی عظیمی که در ماجرای روز قدس برای جریان باصطلاح سبز به بار آمد و مخالفت آشکار ایشان را با آرمان‌های اسلام، انقلاب و امام راحل (ع) و رویگردانی مردم از ایشان را به نمایش عمومی گذاشت، تنها امیدش فتح محیط دانشگاه بود.
تبلیغات گسترده رسانه‌های خارجی نظیر بی.بی.سی فارسی، ایمیل‌ها و وبلاگ‌های به ظاهر داخلی نویس، پوشش و بزرگنمایی جهت دار اخبار مربوط به دانشجویان و القای فضای پرالتهاب دانشگاه‌ها در برخی روزنامه‌ها و پخش گسترده شب نامه‌ها در محیط‌های خوابگاهی که بعضا به چندین هزار تراکت (دهها عدد به ازای هر دانشجو) می‌رسید، از یک اقدام غیر دانشجویی سازمان‌دهی شده حکایت می‌کرد که سعی داشت دانشجویان را در فضایی کاملا احساسی و هیجانی به تجمعات غیرقانونی در آغازین روزهای تحصیل بکشاند.
اوج این تلاش‌ها وقتی نمایان گشت که بیانیه سرکرده گروهک بی اعتبار، آواره و مطرود منافقین قدیم هم منتشر شد و بی پروا دستور ایجاد آشوب در دانشگاه‌ها صادر نمود! و دیگر نگرانی از بابت آشکار شدن پیوندشان با جریان نفاق جدید را نیز نداشت، اما نتیجه چه بود؟
در دانشگاه تهران 50 هزار نفری، تنها حدود 200 نفر (کمتر از نیم درصد) که در دانشجو بودن برخی از این پیاده نظامان جریان آشوب، تردید جدی نیز وجود دارد، به طرح شعارهای توهین آمیز علیه مسوولان نظام و جمهوری اسلامی برآمده از آرای مردم اقدام کردند که با بی اعتنایی اکثریت دانشجویان و واکنش خودجوش دانشجویان حاضر بر مزار شهدای گمنام دانشگاه مواجه شدند و ناکام ماندند، فردای آن روز در دانشگاه صنعتی شریف هم این حرکت سازمان‌دهی شده از بیرون با عدم استقبال و حتی تمسخر دانشجویان مواجه گشت و عقیم ماند، اما دلیل عدم استقبال دانشجویان از خط نفاق و آشوب چیست؟
پاسخ به این سوال را می‌توان در افزایش میزان بصیرت دانشجویان و شدت نادانی دشمنان ایران اسلامی ارزیابی کرد، در شرایطی که در آغاز سال تحصیلی 89 - 88 به عنوان نخستین سال علمی از دهه پیشرفت و عدالت، اخبار پیشرفت‌های جدید ایران در زمینه‌های دفاعی و انرژی صلح آمیز هسته‌ای با آزمایش مقتدرانه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیز اعلام راه‌اندازی دومین سایت بومی غنی سازی اورانیوم منتشر می‌شود، دشمن اطلاعیه می‌دهد و پیگیری کار علمی در دانشگاه را "پرداختن به درسهاى حاشیه‌ای تقویت کننده رژیم " خوانده و دانشجویان را به ایجاد آشوب دعوت می‌کند و این معنایی جز دعوت به تعطیلی علم آموزی و کار علمی و در نتیجه کندشدن حرکت پیشرفت کشور نیست.
تیزهوشی و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی وقتی بیش از پیش نمایان می‌گردد که می‌بینیم ایشان تنها چند هفته قبل خطاب به افسران جوان جنگ نرم فرموده‌اند: "مواظب باشید توی این قضایای سیاسی کوچک و حقیر مبادا دانشگاه تحت تأثیر قرار بگیرد، مبادا کار علمی دانشگاه متزلزل شود، مبادا آزمایشگاه‏های ما، کلاسهای ما، مراکز تحقیقاتی ما دچار آسیب بشوند؛ حواستان باشد. یعنی یکی از مسائل مهم در پیش روی شما، حفظ حرکت علمی در دانشگاه‏هاست، دشمن‌ها خیلی دوست میدارند که دانشگاه ما یک مدتی لااقل دچار تعطیلی و تشنج و اختلال‌های گوناگونی باشد، این برایشان یک نقطه‏ی مطلوب است، هم از لحاظ سیاسی برایشان مطلوب است، هم از لحاظ بلندمدت، چون علم شما از لحاظ بلندمدت به ضرر آنهاست، لذا مطلوب این است که دنبال علم نباشید. "
جامعه دانشگاهی خصوصا دانشجویان به خوبی نیت خباثت آمیز بیگانگان را برای متوقف کردن حرکت شتابنده علمی کشور دریافته و نیاز امروز دانشگاه را پرداختن به تولید علم بومی و مورد نیاز برای پیشرفت ایران اسلامی خصوصا در رشته های علوم انسانی می‌دانند، آنجایی که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب "بسیاری از مباحث علوم انسانی، مبتنی بر فلسفه‏هائی هستند که مبنایش مادیگری است، مبنایش حیوان انگاشتن انسان است، عدم مسئولیت انسان در قبال خداوند متعال است، نداشتن نگاه معنوی به انسان و جهان است. "
بی تردید پرداختن به این مباحث مهم به فضایی غیر سیاست زده، منطقی و مشحون از شور و شوق علمی نیاز دارد به امید آنکه با ایجاد جریان سازی از داخل دانشگاه خصوصا مطالبه از سوی دانشجویان و تشکلهای دانشجویی انقلابی، نهادهای مسوول خصوصا شورایعالی انقلاب فرهنگی - که متاسفانه فاقد کارنامه موفق در برآورده ساختن نظرات رهبری است - نیز به حرکت درآمده اقدام در خور و شایسته ای انجام دهند.
راه حل آرام نگاه داشتن فضای دانشگاه برای پیشرفت‌های علمی، سوق دادن مناظرات و مباحث اجتماعی و سیاسی به "کرسی های آزاد اندیشی " است، مسوولان وزارت علوم و روسای دانشگاه‌ها باید بسترهای اجرایی شدن این کرسی ها را با همکاری تشکل‌های دانشجویی فراهم آورند تا به فرموده رهبر انقلاب "بحث‌های مهم تخصصی در زمینه‏ی سیاسی، در زمینه‏های اجتماعی، در زمینه‏های گوناگون حتّی فکری و مذهبی، در محیط‌های سالمی بین صاحبان توان و قدرتِ بحث مطرح بشود. مطمئناً ضایعاتی که از کشاندن این بحثها به محیطهای عمومی و اجتماعی ممکن است پیش بیاید، دیگر پیش نخواهد آمد. "