خریدار50% سهام مخابرات: ارتباطی با سپاه نداریم
ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٢ : توسط : حسینی

کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین به عنوان خریدار50 درصد ‌به علاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : هیچ ارتباطی با سپاه پاسداران ندارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیران عامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران و شهریار مهستان به عنوان دو عضو کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین و در غیاب عضو دیگرکنسرسیوم یعنی شرکت توسعه اعتماد در نشستی خبری به تبیین ابعاد این واگذاری و رفع برخی ابهامات پرداختند.
محمدرضا مدرسی خیابانی مدیرعامل شرکت سهامی عام شهریار مهستان به نمایندگی از کنسرسیوم، درباره اینکه ایا این واگذاری در چارچوب سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی است و شرکت مخابرات واقعا به بخش غیر دولتی واگذارشده است ،گفت: براساس اصل44 ، واگذاری ها باید به شرکت های سهامی عام یا سهامی خاص صورت گیرد و کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین هم متشکل از بیش از 100 شرکت و چندهزار سهامدار حقیقی است که هیچ ارتباطی با سپاه پاسداران ندارند.
وی افزود: محل تامین منابع مالی کنسرسیوم ، سهامداران حقوقی و حقیقی هستند و به هیچ وچه از سپاه تامین مالی نمی شود.
مدرسی خیابانی با اشاره به رقم 7 هزار و 800 میلیارد تومانی این معامله گفت: این رقمی نیست که کنسرسیومی متشکل از سه شرکت بتواند ان را تامین مالی کند.
وی افزود: این کنسرسیوم قصد دارد با مشارکت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی بتواند سهامدار 50 درصد شرکت مخابرات ایران باشد.
مدرسی خیابانی گفت: از حدود 18 ماه پیش موضوع خرید شرکت مخابرات ایران را در دستور کار و مذاکره داریم و در این زمینه با شرکت های مختلفی مذاکره کرده ایم.
مدرسی خیابانی افزود: چندشرکت سرمایه گذاری ازجمله شرکت سرمایه گذاری غدیر و بهمن متشکل از سهامداران حقیقی و حقوقی، برای مشارکت در این معامله اعلام امادگی کرده اند.
وی گفت: شرکت مهراقتصاد ایرانیان که دیگر متقاضی خرید سهام 50% به علاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران بود نیز از علاقمندان به همکاری با شرکت ما در شرکت مخابرات ایران است.
مدرسی خیابانی افزود: امیدواریم در موعد مقرر شرکای داخلی این کنسرسیوم را نهایی و 20 درصد نخست را پرداخت کنیم.
در این نشست مظفر پوررنجبر مدیرعامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران هم که دقایقی بعد از اغاز جلسه به نشست خبری پیوست در کنار مدیرعامل شهریار مهستان به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت.
شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران ( سهامی خاص) 46 درصد و شرکت توسعه اعتماد ( سهامی عام)با 46 درصد بیشترین سهم را در کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین دارند و شرکت شهریار مهستان ( سهامی عام) 8 درصد در این کنسرسیوم سهم دارد.