نماینده ولی فقیه درسپاه: امروز سنگین ترین بار نظام بر دوش حوزه است
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۱ : توسط : حسینی
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حوزه علمیه قم جایگاه ویژه‌ای در تاریخ اسلام و تشیع دارد و امروز سنگین‌ترین بار انقلاب و نظام اسلامی به دوش آنها است.

به گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین "علی سعیدی " در مراسم تودیع و معارفه فرمانده تیپ مستقل 83 امام صادق (ع) در قم گفت: نظریه‌پرداز انقلاب اسلامی حوزه علمیه قم است و باید در همه عرصه‌ها به خصوص در حوزه علوم انسانی پیشتاز باشد.
وی به متغیرهای پیش روی انقلاب اشاره کرد و با بیان اینکه شرایط امروز بسیار حساس و مهم است ، تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی توانسته بسیاری از قله‌‌های علم و معرفت را فتح کند و تاثیر بسیار فزاینده‌ای در منطقه خاورمیانه و بین‌الملل از خود به جای بگذارد.
سعیدی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی موجب شد پرچم اسلام در اقصی نقاط جهان به اهتزاز در آید و ایران به عنوان کانون بیداری اسلامی در جهان قلمداد شود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد : استکبار جهانی همه توانش را برای مقابله با انقلاب اسلامی در اختیار جهان قرار داده است .
وی شرایط موجود را برای جامعه انقلابی و کسانی که دل در گرو آرمان‌های انقلاب دارند به خصوص مراکز روحانی و حوزه‌های علمیه بسیار حائز اهمیت برشمرد و اظهار داشت: استراتژی استکبار برای براندازی انقلاب اسلامی، براندازی نرم است و انقلاب‌های توحیدی در بستر تهدیدات نرم دچار چالش و مشکل شده‌اند.
وی با تحلیلی از اوضاع سیاسی منطقه گفت: کارکرد دموکراسی در خاورمیانه با دموکراسی در آسیای میانه متفاوت است ،زیرا در خاورمیانه دموکراسی به نفع اسلام‌گرایان پیش می‌رود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران افزود: دشمن تلاش می‌کند جهت دموکراسی را در کشور به سوی براندازی سوق دهد و توجه خواص و دست‌اندرکاران انتخابات به این موضوع بسیار مهم است که اجازه ندهند دشمن از این معبر وارد شود.
وی گفت : امروز معبری که دشمن برای ضربه‌زدن به انقلاب انتخاب کرده دموکراسی و انتخابات است که باید هم خواص و هم دستگاه‌های مسئول، خط مقدم را حفظ کنند و اجازه ندهند دشمن از این مسیر ضربه بزند.
سعیدی در ادامه به فعالیت‌‌های تیپ مستقل امام صادق (ع) در طول پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و این تیپ را از برکات جمهوری اسلامی ذکر کرد و گفت: تزریق طلبه و روحانی در سخت‌ترین شرایط به جبهه‌ها، تبیین اندیشه انقلابی و ترویج تفکر امام و رهبری از جمله فعالیت‌های تیپ امام صادق (ع) است.
وی ترویج بسیج را ترویج اندیشه‌ حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بیان کرد و خاطرنشان کرد: بعضی از کشورها به دنبال الگوی بسیج و سپاه هستند و می‌گویند آنچه انقلاب ایران را حفظ کرده این نهادها بوده‌اند.
دراین مراسم ضمن قدردانی از زحمات حجت‌الاسلام علی عرب‌پور ، حجت‌الاسلام عزت‌الله معتمد به عنوان فرمانده جدید تیپ مستقل 83 امام جعفرصادق(ع) معرفی شد.