کتاب تقلب بزرگ منتشر شد
ساعت ٥:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٦ : توسط : حسینی
کتاب " تقلب بزرگ " نوشته " فرشاد مهدی پور " با موضوع ادله های نامزدهای معترض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پاسخ به شبهات مطرح شده از سوی آنان منتشر شد.
مهدی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد که این کتاب در مورد ادله های نامزدهای معترض دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که با استناد به بیانیه های صادر شده از سوی " میرحسین موسوی " به نگارش درآمده است .
وی تاکید کرد که در این کتاب بدون جانبداری از نامزدی خاص ، استدلال ها و ادله های نامزدهای دیگر براساس اسناد موجود گردآوری و مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته است .
نویسنده کتاب " تقلب بزرگ " توضیح داد : کتاب در واقع در مورد موضوع تقلب از نظر وقوع و یا عدم وقوع آن بحث نکرده ، بلکه بر روی انتقادها و مدارک معترضین متمرکز است و در واقع نقد استدلال ها و ادله های موسوی محور کتاب است .
وی در عین حال یاداور شد که در این کتاب علاوه بر بیانیه های صادر شده از سوی موسوی به عنوان نامزد معترض دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، گزارش تکمیلی شورای نگهبان و بیانیه های کمیته صیانت از آرای این نامزد معترض نیز منتشر شده است .
"روی آتشفشان، آغاز دیکتاتوری، 3 هدف با یکدیگر، متهم اصلی، آتش زیر خاکستر، جای پا، قانون من، دولت کودتا، من می‌توانم، چرا 8 روز بعد، سنگ روی سنگ، اسباب تشنج، استناد و استدلال، پیش از تقلب، مهندسی رای، پلمپ صندوق‌ها قبل از رای‌گیری، حضور ناظران کاندیداها، داستان صندوق‌های سیار، تعرفه‌ها، زمان رای گیری، شیوه آرایش سبد آرا و مشارکت بالای 100 درصد" از جمله عناوین این کتاب است که از سوی نویسنده مورد اشاره قرار گرفته است.
کتاب " تقلب بزرگ " به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی در بیش از 98 صفحه منتشر شده و در حال حاضر مهدی پور نویسنده این کتاب در تلاش است که چاپ دوم این کتاب را همراه با گزارش ها و بیانیه های منتشر شده از سوی نامزدهای معترض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری منتشر کند.